Ana SayfaHaberlermaNga, "Antroposen 001" albümünün ilk klibini yayınladı

maNga, “Antroposen 001” albümünün ilk klibini yayınladı

Geçtiğimiz aralık ayında beşinci stüdyo albümleri “Antroposen 001”i yayınlayan maNga, albümün ilk klibini ‘El Aman’ adlı şarkıya çekti. 

Sözleri grubun solisti Ferman Akgül’ün büyük dedesi ünlü halk ozanı Aziz Üstün imzası taşıyan şarkının müziği maNga’ya, düzenlemesi Ferman Akgül ve Yağmur Sarıgül’e ait. Şarkının prodüktörlüğünde ise gruba Demir Demirkan eşlik ediyor.

Ferman Akgül, şarkıyla ilgili şu sözleri söylemiş: “Büyük dedem Aziz Üstün, Aşık Veysel’in saz arkadaşı, bu şiir de yıllar önce dedem tarafından kaleme alındı ve nesiller sonra “Antroposen 001” albümümüzde kendine yer edindi.”

Temasında insanlık ve doğa duyarlılığını temel aldıkları “Antroposen 001” ile aynı zamanda Türkiye’nin birçok kentinde turnelere katılan grubun konserlerde çektikleri görüntüler ‘El Aman’ın klibinde kendine yer buluyor. Dünyadaki tüketim hazzı, çevre kirliliği, küresel ısınma, iklim değişikliği, salgın hastalıklar, savaş ve göç gibi küresel birçok felaketi bütünsel bir formda dinleyicileriyle paylaşan grup, distopik bir dünyanın kapılarını aralıyor. Albüm, aynı zamanda maNga’nın kendi yapım firması “maNgamusic” çatısı altından yayınlanan ilk albüm olma özelliği taşıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR