Ana SayfaHaberlermaNga’dan dayanışma platformu: “Kal Yanımda”

maNga’dan dayanışma platformu: “Kal Yanımda”

Türkiye’nin sevilen müzik gruplarından maNga, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından “Kal Yanımda” adlı kalıcı bir dayanışma ve yardım platformu kurduğunu duyurdu.

maNga’nın kendileriyle aynı adı taşıyan 2004 tarihli ilk albümlerinde yer alan şarkıları ‘Kal Yanımda’ artık daha büyük bir anlama sahip. Grup, kurdukları yeni dayanışma ve yardım platformunu sosyal medya hesapları üzerinden  “Sonsuza Dek Kal Yanımda” başlıklı bir mektupla hayranlarına duyurdu.

İlk kez 2020 yılında gerçekleşen İzmir Depremi’nin ardından fikri ortaya çıkan “Kal Yanımda” projesi düzenli ve devamlı bağışlarla bir dayanışma havuzu yaratmayı amaçlıyor. maNga ürünlerinin satışlarından ve grubun konser öncesi gerçekleştireceği meet & greet etkinliklerinden elde edilecek maddi gelirin bir miktarı şu andan itibaren bu platforma aktarılmaya başlanacak. Bu havuzda biriken bağışlar her ay maNga ekibinin birlikte karar vereceği dernek ve vakıflara bağışlanacak.

Grup, bu projenin bir bağış toplama sayfası ya da vakıf olma görevi üstlenmeyeceğini ve halihazırda sürmekte olan faaliyetleri sonucu elde edilen gelirleri hayranlarıyla bir dayanışma içerisinde gerekli yerlere yönlendirebilecek bir aracı olma amacı güttüklerini belirtiyor. Ferman Akgül, Yağmur Sarıgül, Cem Bahtiyar ve Özgür Can Öney’den oluşan maNga yeni kurdukları dayanışma platformlarını 200 bin TL bir bağış yaparak başlattılar. Bu meblağın yarısı doğrudan Afad ve Ahbap’a bağışlanırken diğer yarısı “Kal Yanımda” platformunun havuzuna aktarıldı.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by maNga (@mangamusic)

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR