Ana SayfarockmaNga'nın yeni albümü Antroposen 001 yayınlandı

maNga’nın yeni albümü Antroposen 001 yayınlandı

Yerli alternatif rock grubu maNga, temasında insanlık ve doğa duyarlılığını temel aldığı Antroposen 001 adlı beşinci stüdyo albümlerini yayınladı.

Müzik hayatında kariyerinin 17’nci yılını kutlayan Türkçe alternatif rock müziğin MTV ödüllü öncü grubu maNga, temasında insanlık ve doğa duyarlılığını temel aldığı Antroposen 001 adlı beşinci stüdyo albümlerini maNgamusic çatısı altında yayınlıyor.

Henüz albümün başında insanlığın doğuşundan bugününe kadar ciddi bir yol arayışında olduğunu ifade eden maNga, Antroposen 001‘in pandemi dönemi daha da derinden hissettikleri karamsarlığın ardından içine girdikleri oldukça yoğun ve farklı bir üretimin sonucunda oluştuğunu belirtiyor.

“Kendimizi insan olarak gereğinden büyük ve yüce gördüğümüz çıkmaz bir zamanın zararlarını gözle görülür şekilde hissettiğimiz bir çağdayız” diyerek insanın dünyadaki etkisinin en üst düzeye çıktığını vurgulayan maNga, yeni albümünde insanoğlunun bu ilişkisine odaklanarak kendilerinde başlayan bu sorgu halini, insanlığa aşılanan toplumsal eleştirilerle yüklü bir repertuvara dönüştürüyor.

Albümün çıkışı, ekibin 14 Aralık 2004 tarihinde yayınladığı ilk albümleri maNga +’nın 17’nci yılında müzikseverlerin beğenisine sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: MANGA’DAN YENİ ALBÜM VE TURNE MÜJDESİ 

Antroposen 001 ile yoğun ve titiz bir çalışmayı tamamlamış olan maNga, stüdyo sürecinde adeta Pentagram havası estiren Tarkan Gözübüyük ve Demir Demirkan ile çalıştı. Rock müziğin iki büyük ismi maNga’nın albümünde prodüktörlük ve koçluk görevleri üstlendi.

stüdyoN’da kayıtları tamamlanan Antroposen 001’in kayıt, edit ve mikslerini Arda Ertem, masteringini Ted Jensen üstlenirken, albümün kapak tasarımı Erdem Yücel, kapak görseli ise Levan Uzbay imzası taşıyor. Yaylılarda İstanbul Strings’in hayat verdiği şarkılara, kanunda Turgut Özüfler, perküsyonlarda Jarrod Cagwin ve DJ masasında İlker Aksungar gibi önemli müzisyenler eşlik ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR