Ana SayfarockMaskott’un Tuval albümü 10. yılını dijitalde kutluyor!

Maskott’un Tuval albümü 10. yılını dijitalde kutluyor!

Koray Candemir ve Serkan Çeliköz’ün grubu Maskott, ABD’de kaydettikleri Tuval albümlerini dijital platformlarda yayınladı.

Türk rock müziğinin karizmatik solisti Koray Candemir, Kargo’nun klavyecisi olarak ünlenen, Yalın’dan Aslı’ya kadar pop ve rock müziğinin ünlü isimlerinin prodüktörlüğünü üstlenen Serkan Çeliköz ile birlikte kurduğu Maskott’un 10. yılını djitalde kutluyor.

İkilinin 2010 yılında Amerika’da kaydettiği Tuval albümü ilk kez dijital platformlarda dinleyiciyle buluşuyor. Albüm kayıtları için dünyaca ünlü grupların albümlerini kaydettiği London Bridge Stüdyo’larını seçen Candemir ve Çeliköz’e, 80’lerin en ünlü gruplarından biri olarak bugüne kadar 35 milyondan fazla albüm satan ve “Alone” adlı unutulmaz şarkılarıyla bir efsane haline gelen Heart grubunun davulcusu Ben Smith eşlik etti. 

tuval kapak

Prodüktörlüğünü La Vida Entertainment’ın üstlendiği Tuval albümünün kayıtları 1990’larda Pearl Jam ile de çalışan Geoff Ott tarafından gerçekleştirilirken, albüm mastering işlemleri  Los Angeles’in ünlü Capitol Records stüdyolarında tamamlandı.  

Geçtiğimiz günlerde yayınladığı, melankolik bir aşk hikayesi anlatan yepyeni şarkısı İhtimaller ile müzikseverlerden tam not alan Candemir, müzikteki çeyrek asırlık deneyimini, yepyeni bir enerjiyle birleştirdi. 25 yıllık kariyerinde ikisi solo olmak üzere toplam dokuz stüdyo albümüne imza atan Koray Candemir; The state51 Conspiracy ve GRGDN ortak yapımı olan yeni albümünü 2020 sonbaharında dinleyiciyle  buluşturmayı hedefliyor.


BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR