Ana SayfaDünyadanMatt Simons'tan bir kimlik krizi hikâyesi

Matt Simons’tan bir kimlik krizi hikâyesi

Amerikalı müzisyen Matt Simons, 2020’de yayınladığı Better Tomorrow ile büyük bir başarı yakalamasının ardından Identity Crisis ile geri döndü.

Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği [PIAS] etiketiyle yayınlanan Identity Crisis, sanatçının kariyerinde bir dönüm noktası yaratacak heyecan dolu bir çıkış.

Pek çok krizi aynı anda yaşayabildiğimiz ülkemiz topraklarında fazladan bir de kimlik krizi olsa rahatlıkla başa çıkabileceğimiz şarkı, 2021’de devamı gelecek single’ların ilki.

Simons’ın Identity Crisis’da uzun zamandır birlikte çalıştığı Sean Myer ve Caroline Pennell ile yeniden bir araya gelerek yepyeni bir iş birliğine imza attı.

TÜRK EKİPTEN ÇIKAN ANİMASYON KLİBE DİKİZ

Yayınladığı bu yeni şarkı ile Simons, kariyerinde keşfedilmeyi bekleyen bambaşka bir sayfanın kapılarını aralıyor. Sanatçının duygusal ve savunmasız taraflarını saklamaktan korkmayarak açıkça sergilediği bu şarkı, herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği kadar gerçek ve samimi.

Yapımını İstanbul kökenli Kozmonot Animation Studio’nun üstlendiği ve yönetmenliğini Tolga Yıldız’ın yaptığı şarkıya ait video klip de bir o kadar çarpıcı ve ilgi çekici. Identity Crisis üzerinde çalışmanın çok eğlenceli olduğunu söyleyen Yıldız, bunun sebebinin şarkının fazlasıyla akılda kalıcı ve oldukça iyi olmasından kaynaklandığını da ekliyor.

2012’de ilk albümü Pieces’ı yayınlamasından bu yana Kaliforniya’da başlayan kariyerini denizaşırı ülkelere taşıyarak geniş çaplı bir kitleye ulaşan Simons, bir önceki single’ı Better Tomorrow ile Avrupa müzik listelerinde ilk sıralarda yer almıştı. 2015’te yayınladığı Catch & Release ile de büyük başarı yakalayan ve toplamda 1 milyarlık dinleyici kitlesine ulaşan Amerikalı müzisyen, yalnızca Spotify’da 5 milyon aylık dinleyiciye sahip.

üzerinde duran şarkı bir yandan da bir insanın romantik ilişkilerinden ne ölçüde etkilenebileceğini ve kendini nasıl kaybedebileceğini ortaya koyuyor. Matt Simons; Identity Crisis ile köklerinden kopmadan, değişimin getirdiği yeni çağdaş etkiler ve yepyeni duygularla çok daha büyük işlere imza atmaya doğru ilerliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR