Ana SayfaalternatifMavi Gri'den sevgiliye mektup: "Kır Çiçeğim"

Mavi Gri’den sevgiliye mektup: “Kır Çiçeğim”

Sevilen müzik gruplarından Mavi Gri; geçtiğimiz aylarda yayımladığı “Sevda Türküsü” ve “Senin Hakkında” isimli şarkılarının ardından, bugün “Kır Çiçeğim”i yayınladı. 

Şarkının sözü ve müziği Akif Alkan imzalı. Mix & mastering’ini Kerem Çakıroğlu yaptı. Elektrik gitarda Yusuf Kurtucu, bas gitarda Cenk Sinör, davulda Halef Binici’yi gördüğümüz “Kır Çiçeğim”in kapak tasarımı Ayşe Nur Elma tarafından yapıldı. Kayıtları FadeOut Stüdyoları’nda yapılan şarkının klip yönetmenliğini ise Ahmet Can Tekin üstlendi.

Kalp kırıklıklarını anlatan bu şarkıda, her şeye rağmen sevginin eşsiz kıymeti ve getirildiği huzur anlatılıyor. İlişkilerdeki kavgalar, küslükler, gurur duyguları ön plana çıkarken şarkı sözleri sevgiliye yazılmış bir mektup havasını yoğun bir biçimde hissettiriyor.

MAVI GRI BANNER

Müzik serüvenine 2016 yılında “Ben Sende Yandım” isimli çalışmasıyla başlayan Mavi Gri, “Papatyalar” ve “Odamda Hayalin Saklı” isimli şarkılarının ardından 2018 yılında İlkyaz Yağmuru isimli ilk albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. 2020 yılında “O Ben Olamam” ve “Altüst Olmuşum” isimli şarkılarını sevenleriyle buluşturan grup, ardından “Sonbaharda”, “Sevda Türküsü” ve “Senin Hakkında” isimli şarkılarını yayımladı.

Türkiye’nin birçok festivali ve çeşitli mekanlarında sahne alan Mavi Gri; vokal ve ritim gitarda Akif Alkan, elektrik gitarda Yusuf Kurtucu, davulda Halef Binici’den oluşuyor. Grubun prodüktörlüğünü ise Engincan Onar yürütüyor.

Mavi Gri’nin yeni şarkısı “Kır Çiçeğim” tüm dijital platformlarda ve radyolarda yerini aldı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR