Ana SayfaDünyadanMaxïmo Park’tan "By The Riverside" geldi

Maxïmo Park’tan “By The Riverside” geldi

İngiliz rock grubu Maxïmo Park, bu yılın ikinci EP’si By The Riverside’ı [PIAS] etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliği ile yayınladı.

Birleşik Krallık Albüm Listelerinde 2. sıraya ulaşan yeni albümleri Nature Always Wins’den de şarkılar içeren EP, grubun canlı performanslarından oluşmakta.

2021 yılında yepyeni bir albüm Nature Always Wins ve bir EP Live From The Coast’ı yayınlayan Maxïmo Park, eski ve yeni şarkılarının canlı kaydedilmiş versiyonlarından oluşan By The Riverside‘ı, Newcastle’da The Riverside adlı bir mekanda kaydedilmiş.

 

5 parçadan oluşan EP grubun hem bu seneye ait hem daha eski şarkılarını içeriyor. “Partly Of My Making”, “Versions Of You” ve “Placeholder” yeni albümleri Nature Always Wins’e aitken, “The Hero” 2017 çıkışlı albümleri Risk To Exist’e, “Our Velocity” ise grubun çok sevilen ikinci albümleri Our Earthly Pleasures’a ait.

“Şubat ayında çıkan Nature Always Wins’i kutlamak için Newcastle’ın ünlü Quayside’ında bulunan The Riverside’dan, canlı bir konser yayınladık,” diyen şarkıcı Paul Smith yeni EP’yi şu sözlerle açıklıyor: “Seçtiğimiz melodilerde duyabileceğiniz gibi, boş olan mekanı kendi doğal enerjimiz ve tutkumuzla ısıtmaya çalıştık.” EP’nin focus track’i olan ‘Versions Of You’, şarkıcının kızından esinlenerek yazılmış; aynı zamanda geçtiğimiz yılda olan bitenlerin etkilerini de içeriyor. Tüm bunların bir araya gelmesi, ortaya oldukça duygusal bir performans çıkartmış.

2000 yılında kurulan Maxïmo Park, diğer 2000ler indie-rock gruplarının aksine zamanın testini geçerek herkese hitap eden müziklerini yaratmaya devam ediyor. Grubun Kasım 2021’de gerçekleşecek olan Birleşik Krallık turnesinin biletleri ise şimdiden tükenmiş durumda.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR