Ana SayfaHaberlerMegadeth’ten Dave Mustaine’in yeni albüm öncesi açıklamaları

Megadeth’ten Dave Mustaine’in yeni albüm öncesi açıklamaları

Megadeth’in yeni albümüne sayılı günler kalmışken, Dave Mustaine’in Rolling Stone’a verdiği samimi açıklamalar radarımıza takıldı.

Megadeth fanlarının heyecanla beklediği gün geldi çattı. Grubun 16. albümü The Sick, the Dying … and the Dead!” 2 Eylül’de çıkıyor. Albümden ilk tekli olan ‘We’ll Be Back’ ise geçen hafta yayınlandı ve albümün sound’una dair sağlam ipuçları içeriyor. Evet, Megadeth son albümleri “Dystopia”nın çıkışından altı yıl sonra gerçek anlamıyla “geri döndü”.

Bu albüm her anlamda büyük önem taşıyor, özellikle de Dave Mustaine’e  gırtlak kanseri teşhisi konmasından sonraki ilk albüm olmasıyla ayrı bir yere sahip. The Sick, the Dying … and the Dead! başlığı da ister istemez akla şu soruyu getiriyor: COVID-19 yeni bir veba gibi yayılmadan önce Mustaine’in kara vebadan referansla seçtiği bu albümün ismiyle ilgili çekinceleri var mıydı? “Hayır” diyor, o sırada turne için İsviçre’de bulunan Mustaine. “Günümüz dünyasındaki olayların bana ne yapıp ne yapamayacağımı söylemesi pek bana uygun bir şey değil.”

Yeni albüm müzikal yönden, Megadeth’in kilometre taşları olarak sayılabilecek Peace Sells” ve “Countdown to Extinction” adlı albümlerini anımsatıyor. “Dystopia” albümünde de beraber çalıştıkları Chris Rakestraw bu albümün prodüksiyonunda da Mustaine’in yanında yer aldı.  

Grup yeni albümü üçleme bir video serisinin ilkiyle tanıttı. Megadeath’in “Dystopia” ve “Conquer or Die” albümlerinin video kliplerinde de imzası olan yönetmen Rafael Pensado bu üçlemeyi çekti.  

İlk video ‘We’ll Be Back’i öne çıkarırken, bu şarkı aynı zamanda Mustain’in Megadeth’ten şüphe duyanlara orta parmağını göstermesi gibi, yine de tam olarak konu bu değil. “Her şey bu adamın askeri tesisteki görevine gitmesiyle başlıyor” diye açıklıyor Mustaine. “Ancak bu paralı askerlerin onu ve ailesini öldürmek istediklerini bilmiyor. Bunu öğreniyor ve peşlerine düşüyor. Kendi ordusunun adamlarıyla birlikte ama sonunda kirli bombayı elinde tutan adamla yumruk yumruğa bir kavgaya girişiyor. Hayatını riske atıyor, okyanusa elinde bombayla birlikte dalıyor ve ölüyor.” Eğer bu size spoiler gibi geldiyse, Mustaine’in buna katılmadığını da ekleyelim. Çünkü bu kahramanın hikayesi ölümünden sonra ikinci bölümde devam edecek.  

Gırlak kanseri olduğunu açıklamasının üstünden iki buçuk yıl geçti ve o kendisini hala iyi hissediyor. “Sağlıklı hissediyorum” diyor. “Kesinlikle hayatı seviyorum, hiç şarkı söylemediğim gibi söylüyorum. Bugüne kadar çalmadığım kadar iyi çalıyorum” diyor. Sağlık durumunu dört kelimeyle özetliyor:  “Her zamanki gibi enerjik”.

2 Eylül gelsin ve Megadeth’in son albümüne kavuşup bu heyecanı hep beraber yaşayalım. Umarızki ülkemize de gelirler ve yeniden canlı canlı dinleme şansımız olur bu efsane grubu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR