Ana SayfapopMelek Mosso'nun yorumuyla "Karanfil" yayında

Melek Mosso’nun yorumuyla “Karanfil” yayında

Pop müziğin en berrak seslerinden Melek Mosso, Yeni Türkü’nün klasik mertebesindeki “Karanfil” şarkısını yeniden yorumladı. 

11 Mart’ta yayınlanacak olan Yeni Türkü Zamansız albümünde yer alan “Karanfil” için Melek Mosso şunları söylüyor: “İyi ki bu şarkı benim için burada saklı kalmış, çok tatlı bir emanet. O kadar güzel bir resim var ki ortada, bunu hiçbir şekilde değiştirmek istemiyorsunuz ama bir yandan da elinize çok büyük bir fırsat geçmiş.. Ben bu resme bir kaç renk eklemek istedim; o resmin bütünlüğünü bozmadan.. Umarım başarabilmişimdir.”

 

Bu projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Melek Mosso, “Karanfil”i yorumlarken, duyguları bozmadan şarkıyı daha hareketli hale getirmek istediğini de ekliyor sözlerine.

Sözleri, önemli eserlere imza atmış Meral Özbek tarafından yazılan “Karanfil”in bestesi Derya Köroğlu’na ait.

Albümdeki diğer isimler ise şöyle: Athena, Melek Mosso, Kenan Doğulu, Gaye Su Akyol, Buray, Sena Şener, Cem Adrian, Emir Can İğrek, Hayko Cepkin, Ceylan Ertem, Can Gox, Sıla, Edis, Sura İskenderli, Ecem Erkek, Mabel Matiz, Bora Duran, Mehmet Erdem, Kalben, İkiye On Kala, Pamela ve Mert Fırat.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR