Ana SayfaHaberlerMelike Şahin ve Ah! Kosmos'dan "Ukde"

Melike Şahin ve Ah! Kosmos’dan “Ukde”

İki farklı disiplinden iki başarılı müzisyen; Melike Şahin ve Ah! Kosmos, iki ayrı ülkeden çalışarak kaydettikleri yeni parçaları “Ukde”yi yayınladı.

Yerine getirilmemiş bir arzu, çözülemeyen bir düğüm ve kalbi rahatsız eden, içe dert olan şey anlamına gelen “Ukde”nin müziği ve prodüksiyonu Ah! Kosmos mahlasıyla tanıdığımız Başak Günak tarafından üstlenildi. Parça, sözlerin de sahibi Melike Şahin tarafından seslendirildi.

Şarkıda kullanılan yaylı tambur, ülkemizin en başarılı gitar virtüözlerinden biri olan Cenk Erdoğan tarafından; gitar ve synth’ler Ah! Kosmos (Başak Günak) tarafından çalındı. Günak ve Şahin’in birbirine geçerek, karışarak yarattığı farklı, yeni bir dünya fikri üstüne kurgulanan kapak; aynı zamanda fotoğrafları da çeken Burcu Karademir tarafından hazırlandı.

Ukde Artwork

Ukde’nin Melike Şahin ve Başak Günak’ın birlikte yer aldığı klibi, ödüllü yönetmen Berrak Çolak tarafından çekildi.

Sadece bir düğümü çözmekle kalmayan “Ukde”, karantina döneminde iki farklı şehirdeki (İstanbul ve Berlin) sanatçıları derin bir bağla birbirine de bağladı.

Ukde, daha önce Night Dreamer’la ortak bir albüm yayınlayan Gülbaba Records’tan yayınlanan ilk single çalışması olarak enstrümantal versiyonuyla birlikte yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR