Ana SayfapopMelis Cingöz'den "Gider, Gitmez Dediklerin" yayında

Melis Cingöz’den “Gider, Gitmez Dediklerin” yayında

Pop dünyasına 90’lardan selam eden Melis Cingöz, ”Gider, Gitmez Dediklerin”le arz-ı endam ediyor. 

Çocukluk yıllarından itibaren yazdığı şiirlerle ödüller alan, müziğe olan ilgisini şarkı sözleri yazıp yorumlayarak birleştiren Melis Cingöz, kariyer müzikinin ilk teklisi ”Gider, Gitmez Dediklerin” video klibiyle birlikte  BBI Music Co. etiketiyle yayınladı.

HİSSİZ 2000’LERE İNAT 90’LAR DİYOR 

Eline geçen onun melodiyi söz yazarak şarkıya dönüştürürken, günlük rutinin kalan kalan, unutulan, insanı bilmediği yollara sürükleyen, geçiren ya da geçmişe götüren duyguları açığa çıkarmak için bitmeyen arz ile hissiz 2000’lere inatların bir modern 90’lar şarkısı olan ”Gider, Gitmez Dediklerin”i yayınladı.

90’ların şiirle birleşmiş şarkılarına özlemle yazılmış, samimi, zamanla kaybettiğimiz farkettiğimiz narin duyguların dışavurumu bir soft pop parçası. Geçmişin kişisel izlerini taşıyan tavrı ile belirli bir kitleyi kendi yolculuğa çıkarıyor.

MELİS CİNGÖZ KİMDİR? 

Çocukluk yıllarından itibaren yazdığı şiirlerle ödüller alan, müziğe olan ilgisini şarkı sözleri yazıp yorumlayarak birleştiren sanatçının ilkokul öğretmeni Eurovision şarkı yarışmasında dereceye giren “Dinle” şarkısının yorumcusu Şebnem Paker’in yönlendirmesi ile yolculuğuna başlamıştır. 2008 yılı sonrasında ise Aylin Taşer’den şan dersleri alarak bir çok alternatif rock, pop, senfonik rock, metal gruplarında vokallik deneyimine sahiptir. 100’ü aşkın yerli ve yabancı şarkı repertuvarına sahip sanatçı, şarkı yorumlamayı sevmesinin yanı sıra, cover şarkıları farklı bir tarz yarattığını düşünmedikçe yorumlamaktan sakınmıştır. Bunun yerine eline geçen her melodiyi söz yazarak şarkıya dönüştürme ve günlük rutinin dışında kalan, unutulan ve insanı sürükleyen, harekete geçiren ya da geçmişe götüren duyguları açığa çıkarmak konusunda bitmeyen bir arzusu vardır.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR