Ana SayfaalternatifMelis Danişmend'den online konser

Melis Danişmend’den online konser

Sözü ve müziği kendisine ait şarkılarla dinleyicisiyle özel bir bağ kuran Melis Danişmend, 26 Temmuz Pazar akşamı ilk kez biletli online konser düzenliyor.

Pandemiyle birlikte ciddi bir çıkmaza giren müzik sektöründe yeni konser modelleri denenirken, biletli online konser de alternatiflerden biri haline geldi. Melis Danişmend de ilk kez Harun Tekin ve ardından Redd tarafından denenen biletli online konseri gerçekleştiren ilk kadın sanatçı olacak.

Danişmend, sosyal medya hesaplarından şunları yazdı: “Birkaç şey açıklayacağım. Çok uzun zamandır konser ver(e)miyorum. Beş aydan fazla olmuş. Pandemiyle birlikte duran iş kolları tekrar nefes almaya başlamışken, bizim için durum hiç de iç açıcı olamadı maalesef. Bilenler var, ruhu duymayanlar var. Müzik sektörü son yılların en derin çöküşünü yaşadı, yaşamaya devam ediyor. Aslında anlatacak şey çok ama lafı mızmız bir tonda uzatmak istemiyorum. Çünkü karamsar cümlelerimin sonunda bir müjde var. 26 Temmuz Pazar akşamı ilk kez biletli bir online konser vereceğim. Bu, sadece aylar sonra vereceğim ilk konser değil, bundan sonraki aylar içerisinde gerçekleştireceğim sınırlı sayıdaki konserlerden de biri olacak. Çünkü yıl sonunda ilk kitabımı Can Yayınları’ndan Mundi Kitap’ın değerli ellerine teslim edeceğim Books Hayatımdaki ilk hayalimi gerçekleştirmenin, ilk kitabımı yayımlamanın peşinden hoplaya zıplaya koşuyorum.”

Kadıköy Stüdyo Pür’den 21:30’da canlı yayınlanacak olan konser myopenstage.com üzerinden izlenebilecek. Emre Ataker (piyano) ve Serkan Emre Çiftçi’nin (trompet) eşlik edeceği sanatçı, üç albümünden sevilen şarkılar ve özel cover’lar seslendirecek. 21.30’da başlayacak olan konserin biletleri Biletix’te, 22 TL.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR