Ana SayfaelektronikMelis Güven ve Kedimari'den "Kum"a yeni düzenleme

Melis Güven ve Kedimari’den “Kum”a yeni düzenleme

Türk alternatif dünyasının yetenekli isimlerinden Melis Güven ve elektronik müzikteki rüştünü ispatlayan YouTuber Kedimari’nin ortak çalışması “Kum” yayınlandı.

Rap sanatçısı No.1 ile yaptığı “Karabasan” düetiyle çok konuşulan; “Sus”, “Denizin Ruhu”, “Hiç Olmuşsun” gibi parçalarıyla dikkatleri çeken Melis Güven, 2019 yılında yayınladığı “Kum” single’ını Kedimari’ye emanet etti. Elektronik müzikteki rüştünü “Dirty Clone” şarkısıyla ispatlayan Kedimari, “Kum”a 6:29 dakikalık bir remake yaptı ve şarkı bugün yayınlandı.

MELİS GÜVEN KİMDİR?

Yalova doğumlu Türk vokal ve söz yazarı olarak kariyerine devam eden Melis Güven, Istanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden sonra üniversite hayatını ise İTÜ Devlet Konservatuarı’nda tamamlamıştır.

Eren Erdol ile beraber yayınladıkları ve içerisinde Kaan Duzarat ve Avusturyalı Electro Swing sanatçısı Roland Schwarz ‘ın remixleri bulunan “The Outsider” adlı kısa çalar büyük beğeni kazanmıştır.

Kısa bir zaman önce prodüktör Eren Erdol ile yeniden bir araya gelen Melis Güven’in, 2018 Yılı Mart ayında Türkçe sözlü ilk single çalışması olan “Hiç Olmuşsun” isimli parçası İstanbul – Barselona – Los Angeles arasında geçen kayıt ve prodüksiyon sürecinden sonra Epic Istanbul / Sony Music etiketiyle yayınlandı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR