Ana SayfaakustikMelis Karaduman'dan yeni single: "Kurmaca"

Melis Karaduman’dan yeni single: “Kurmaca”

Melis Karaduman’ın “Sensus” adlı EP’sinden ilk single “Kurmaca”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Melis Karaduman, yeni teklisi Kurmaca ile insanlara dayatılan “ceviz kabuğunu doldurmayacak bahaneleri” kırıyor. Modern yaşama sıkışıp kalanların hikayesini anlatan Karaduman, hepimizi bu simülasyonda kalıp kalmak istemediğimize dair bir sorguya davet ediyor. Melis Karaduman, “Kurmaca” ile kabuklarından sıyrılmanın manifestosunu yazarken sound’unda tekrara düşmüyor ve özgün tarzını güçlü bir altyapıyla vurguluyor.

Söz ve müziği kendisine ait “Kurmaca”nın aranjesi Yaşar Görkem Arslan tarafından yapıldı. Şarkı Garaj Müzik etiketiyle yayınlandı.

Melis Karaduman kimdir?

1999 Antalya doğumlu olan Melis, müzikle 9 yaşında ailesinin yönlendirmesi ile tanıştı. 10 yaşında Antalya Devlet Opera Ve Balesi çocuk korosuna girerek müzik hayatına başladı. 5 yıl piyano dersi aldı ve sonra Atso Güzel Sanatlar Lisesini kazandı.

Liseye girdikten sonra armoni, solfej, çello ve şan dallarında kendini geliştirirken aynı zamanda Shy Talks adlı akustik bir grup kurarak çeşitli konserler, stüdyo kayıtları, TRT Radyo ve Bip Akustik gibi projelerde yer aldı. Lise eğitimimi tamamladıktan sonra Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümüne girdi.

 

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR