Ana SayfaalternatifMelis Yelman'dan "Yerebatan" yayınlandı

Melis Yelman’dan “Yerebatan” yayınlandı

Acilen” isimli çıkış şarkısıyla profesyonel müzik dünyasına adım atan Melis Yelman, “Yerebatan” isimli ikinci şarkısını müzikseverlerin beğenisine sundu.

Sözü ve müziği sanatçıya, düzenlemesi Yaşar Görkem Arslan ait şarkının mix ve masteringi Yaşar Görkem Arslan ve Onur Tulum tarafından yapıldı. Şu anda çağdaş RnB ve minimal pop gibi türlere eğilmekte olan Yelman, şarkısını şöyle anlatıyor:

melis yelman 2

“Geçen sene biriyle tanıştım. Yakın çevremden, okul-iş ortamlarımdan biri değildi. Kendi içinde yaşayan, bana çok tuhaf gelen biri. Hep aynı kapalı çevrelerde yaşadım bugüne dek, farklı insanlara pek denk geldikçe onları hayatıma katmaya çalıştım. O çoğu anlamda çok hızlı yaşıyordu ama umulmadık önlemler de alıyordu. Onda kendimi gördüm ama benim aksime her haliyle barışıktı. Bir şekilde üzerine yüklenen gereksiz sorumluluklardan sıyrılmıştı. Bir süre sonra onu anlamak için önce kendimi anlamam gerektiğini fark ettim. Dönüp dolaşıp hep kendime dönüşümün hikayesidir Yerebatan.” şeklinde anlattı. Sanatçının, Heybeliada Ruhban Okulu’nda özel izinle çekilen klibi de 27 Şubat Perşembe günü dinleyicilerle buluşacak.

1993 doğumlu olan Melis Yelman kısa bir caz eğitiminin ardından müzik kariyerine 6 sene önce çoksesli korolarda şarkı söylerek başladı, Türkiye’nin çeşitli konser sahnelerinin yanı sıra Fransa ve İspanya’da koro festivallerinde sahneye çıktı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR