Ana SayfaalternatifMelisa Karakurt'tan yeni şarkı: "Saçlarımı Mı Kessem?"

Melisa Karakurt’tan yeni şarkı: “Saçlarımı Mı Kessem?”

Alternatif yerli sahnenin yeni nesil temsilcilerinden Melisa Karakurt, söz ve müziği kendisine ait olan “Saçlarımı mı Kessem?” teklisini BBI Music Co. etiketiyle tüm dijital platformlardan dinleyicileriyle buluşturdu. 

2018 yılı sonunda yeniden yorumladığı anonim eser “Bir Fırtına Tuttu Bizi” ile sesini geniş kitlelere duyuran Melisa Karakurt, ardından söz-müziği yine kendisine ait olan “Bi Cesaretle Gel” parçası ve son olarak Temmuz 2020’de şarkının akustik versiyonunu müzikseverlerle buluşturdu.
 
Müzisyenin yeni teklisi “Saçlarımı mı Kessem?” geleni, yeniliği ve değişimi içimize buyur etmek kadar bırakmayı da bilmenin önemine gönderme içeriyor. Bunu öğrenmeye çalışırken zorlanan ve kabullenmekten kaçan insan, kimi zaman susuyor ve kendisini melankolik sonsuz bir çembere sokan duyguların esiri olmayı seçiyor. Sorduğu soruyla birlikte saçını kesen kadın şarkısını, “artık birbirine iyi gelmediğini görüp vedalaşabilen ve hayatta hissettirmeyen duyguları terk edebilen” insanlara ithaf ediyor. Çünkü ‘bırakınca’ sonsuza kadar kaybetmiyor, o an bizi ağlatan, saçımızı kestiren duyguya bir anda dönüşüp ölene dek öyle kalmıyoruz.

Melisa Karakurt’un yeni teklisi “”Saçlarımı mı Kessem?”, bir kadının yaşadığı dönemsel bunalım üzerinden özgürleşme sürecini yansıtıyor. Şarkıyla beraber çıkacak olan animasyon klip de bu hissiyatın derinleştirilmesine ve dinleyicilerle özel bir bağ kurmasına yardımcı olacak. “Saçlarımı mı Kessem?”den sonra gelecek olan “Nefes” parçası da bu sürecin ardından kafeslerini kırmış bir kadını konu alacak ve hem görsel hem de müzikal bütünlük açısından devam niteliğinde olacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR