Ana SayfaMüzikMelisa Uzunarslan: "Beni bir stüdyoya kapatın, bir de gitar olsun yeter bana."

Melisa Uzunarslan: “Beni bir stüdyoya kapatın, bir de gitar olsun yeter bana.”

Fazla sayıda Teoman konserine gittiğim için kendisini yıllaca sahnede izledim. Sahnede her zaman en cool haliyle boy gösterir Melisa Uzunarslan. Keman yeteceğine zaten diyecek yok. Genelde hiçbir enstrümanın solosunu pek sevmeyen ben, onun keman sololarını hep keyifle dinledim. Vokal yeteneğine ise söylenecek hiçbir şey yok! Bir yandan albümleri, klipleri derken şimdi de yepyeni bir şarkı ile tekrar karşımızda Melisa Uzunarslan: ‘Vicdansız Adam’. Hem de sözlerini Mazhar Alanson’un yazdığı bir şarkı. Gelin bu yeni şarkıyı ve bugünlerde neler yaptığını Melisa’dan dinleyelim.
(Ps. Bir de size bonus olarak, tam pandemiden biraz önce Melisa ile yaptığımız röportajın videosunu ekliyorum en sona)
İpek ATCAN / [email protected]
Bu yeni şarkının sözleri Mazhar Alanson’a ait. Tabii ki bu sürecin nasıl geliştiğini sormadan olmaz…
Tabii ki 🙂 Ben de anlatmazsam olmaz. MFÖ tribute albümü olacağını öğrendim ve bir şarkılarını yapmak istediğimi söyledim albüm için hatta cevaplarını almadan oturdum sevgili Nurkan Renda ile yaptım: ‘Gözyaşlarımızı Bitti Mi Sandın?’. Bunun üzerine kendisi ile tanışmış olduk. Müzisyenliğimi, kendi deyimiyle yeteneğimi çok kıymetli buldu. Bunun üzerine bana kendi yazdığı bir sözü yolladı ve “Bestele bakalım bunu bir deneyelim.” dedi ben heyecandan 1 saat içinde bir demo yapıp, gönderdim ve çok beğendi. Sonra Sony Music’e dinlettim onlar da çok heyecanlandılar ve ‘Vicdansız Adam’ benim oldu. İlk defa başka birinin yazdığı sözleri besteliyorum ve bu ilkin Mazhar Alanson gibi bir ozanın sözleri olması benim için çok değerli, mutluluğumu tarif edemem.
Şimdilik lirik video var ama bir video düşünüyor musun?
Çok fazla prodüksiyonlu klibim var. Neredeyse her şarkıma şahane klipler çektim. Tabii bunda erkek arkadaşımın (Mehmet Hakyemez) yönetmen olmasının çok etkisi ve katkısı var ama hiç lirik videom olmadı. Özendim 🙂 geçtim yatak odama yatağın üstüne oturdum ve klibimi kendim çektim. Ama Temmuz ayında klip gelecek.
Bu şarkı gelecek bir albümün habercisi mi?
İki albümüm var. Hatta birini pandemide yayınladım. Tüm söz, müzik ve düzenlemelerini kendim yapıp hazırladığım “Büyük Buhran” albümü. Maalesef ben de şu an albümün dijital platformlardaki konumundan dolayı tüm şarkıların duyulmasını zorlaştırdığını düşünüyorum. Yoksa şu an elimde 4 tane daha prodüksiyonu bitmiş şarkım hazır ama sanırım tekli olarak yayınlamaya devam edeceğim.
Bir dönem sosyal medya üzerinden piyasaya sinirli olduğunu alenen yansıtıyordun. Şu sıralar ise seni daha bir huşu içinde gözlemliyorum. Hoş, sanal dünya gerçek duygularımızı hala yansıtmıyor ama son birkaç sene de iyi ya da kötü nasıl evrildi Melisa hayatta?
Müzik sektörüne bireysel olarak sinirli olmak değil de kendi kitlem aracılığı ile bu bozuk düzenin, haksızlıkların, müzisyenlerin çektiği acıların, arkadaşlarımın, kendimin sesi olmak sorumluluğu ve zorunluluğu hissettim. Ben pek sosyal medyada rol yapan biri değilim. Gerçek hayatta da öyle, hemen anlaşılır benim ruh halim. Pandemi döneminde ki hala sürüyor ama o eve kapandığımız ve mesleğimin durduğu dönemde ben maalesef ağır bir depresyon ve panik, kaygı bozukluğu hastalığı geçirdim. Çok zor ve uzun bir süreçti. Yanımda olan aileme ne kadar teşekkür etsem az. Öyle çabalayarak çıktım ki o psikolojik rahatsızlıktan hayatı daha güzel görmeye başladım. Biraz kötü düşünce kafamda belirse kaçıyorum, güzel fark etmişsin huzur içindeyim bu aralar.
Söylediğin gibi pandemi döneminde stresli/endişeli olduğunu hatırlıyorum (ben de öyleydim biliyorsun!) yeniden eskiye dönmüşken adapte oldun mu?
Bahsettiğim gibi rahatsızlıklarım iyileşti ama bir evden çıkmama, pek sosyalleşmek istememek gibi şeyler kaldı. Hayatımda hiç yaşamadığım konser öncesi anksiyeteleri başladı ki 9 yaşından beri düzenli olarak sahnedeyim. Sanki yüzme bilmeden denize düşmüşüm gibi korkuyordum ilk konserlerde ama bu çalamayacağım, söyleyemeyeceğim korkusu değil kalabalık korkusuydu galiba. Onu da aştım! Mücadeleye devam hayat böyle iniş ve çıkışlarıyla güzel.
Nil Karaibrahimgil’le sahnelerdesin nasıl bir araya geldiniz ve nasıl onunla çalışmak?
Nil öyle güzel öyle olduğu gibi doğal bir ruh ki… benim için muhteşem bir arkadaş, abla, dost, müzisyen, kadın… Bana olan manevi desteğini, sevgisini gösterme biçimini asla unutamam. Ben aynı zamanda keman sanatçısıyım, keman çalmaya devam. Ama sanırım sadece Nil’le kalmak istiyorum onun sahnesinde tüm orkestra muhteşem ve büyük bir sevgi yumağıyız. Bu kadar beslendiğim bir yeri bırakmam.
2022’nin tam ortasına gelmişken devamı için neler yapmayı hedefliyorsun?
Yeni şarkılarımı yazdım, temmuz ayında Can Algeç ile stüdyoya kapanıp o hazır olan 5 şarkının da üstüne daha yenilerini çalışacağız. Üretmek bana sahnede olmaktan daha iyi geliyor. Beni bir stüdyoya kapatın ve arada bir uyuklamama izin verin, bir de gitar olsun yeter bana.
Son olarak Dergy okurlarına neler söylemek istersin?
Müziğe ve sanata ilgili Dergy gibi bir platformun okuru oldukları için kendi mesleğim üzerinden teşekkür ederim onlara. Müziğin size sizin de müziğe ihtiyacı var. Birbirimizi bırakmayalım. Sevgiler!
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR