Ana SayfaelektronikMercan Dede: "Kalbimiz çarptığı sürece umut var"

Mercan Dede: “Kalbimiz çarptığı sürece umut var”

Dünyaca ünlü besteci Ludovico Einaudi, yeni projesinde Türk – Kanadalı DJ ve besteci Mercan Dede’yi klasikleşmiş eserlerini yorumlamaya davet ediyor.

Toplamda 6 bölümden oluşacak bu albüm serisinin ilk üç albümü bu yıl, kalanı ise 2022’de müzikseverlerle buluşacak. Her albümde sakin, dünya müziği etkili Mercan Dede beatleri ile Ludovico Einaudi’nin en sevdiğiniz eserlerini yeniden keşfetme şansı elde edeceğiz.

Mercan Dede, Ludovico Einaudi “Bir Sabah” eseri hakkında şunları kaleme aldı:

“Dostlukların böyle bir güzelliği var, hüzünler, acılar paylaşıldıkça biraz da olsa azalıyor; sevgiler, mutluluklar paylaşıldıkça artıyor, çoğalıyor. Bizi, hepimizi bir arada büyük bir aile olarak burada buluşturan bence böylesi bir dostluk.

Sahnede defalarca kendisi ile birlikte çaldığım bu eser, her seferinde bende hem derin bir hüzün ama aynı anda muazzam bir umut ve yaşama sevinci yaratmıştır. Bu yeni remix’i ; hepimizin tam bu günlerde yaşadıklarını , hissettiklerini yansıtan, her şeye rağmen ihtiyacımız olan yaşama sevinci ve enerjisini size ulaştırması dileği ile hepinize armağan ediyorum . Şarkı söylemeye, dans etmeye, güzellikten, umutlardan şarkılar şiirler yaratmaya devam edeceğiz, çünkü bize dayatılan mutsuz, umutsuz, öfke ve korku dolu, yargılayan, bölen, ayıran rezil bir yaşam biçimini red ediyoruz. Kalbimiz çarptığı sürece umut var.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR