Ana SayfapopMerve Çalkan'dan bir Mabel Matiz şarkısı: "Tekinsiz"

Merve Çalkan’dan bir Mabel Matiz şarkısı: “Tekinsiz”

Yumuşacık sesiyle 90’lar Türkçe pop müziğine selam eden Merve Çalkan, Mabel Matiz imzası taşıyan “Tekinsiz”le karşımızda.

Merve Çalkan’ın altıncı Teklisi olan Tekinsiz, 90’lar pop janrası ile güncel synth soundlarıyla harmanlayan düzenlemesini, sözlerindeki aşk sarhoşluğu ile bütünleştiriyor. Söz ve müziği Mabel Matiz imzası taşıyan şarkını düzenlemesini Volkan Karaman yaptı. Tekinsiz, Pose Records etiketiyle tüm platformlarda yayında.

MERVE ÇALKAN KİMDİR?

1992 doğumlu şarkıcı ve söz yazarı Merve Çalkan, Mimar Sinan Üniversitesi’nde Sosyoloji okurken bir yandan şiir yazımı ve edebiyatla ilgilendi. 2012 yılında akustik gitarıyla yazdığı şarkıları SoundCloud üzerinden paylaşmaya başladı. 2015’in sonunda ilk konserini verdi; devamında Sofar Sounds’a katıldı. Diğer yandan kendi şarkıları ile çocukluğundan beri etkilendiği özellikle 90lar şarkılarını coverlayarak paylaşmaya devam etti. 2019 yılında Mabel Matiz prodüktörlüğünde synth-pop aranjmanlarla şarkılarını paylaşmaya başladı. 2020’de Pose Records etiketiyle 90’lı yıllardan çok etkilendiği Cesaretin Var Mı Aşka şarkısını yeni bir düzenleme ile yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR