Ana SayfaDünyadanMetallica'dan karantinada yazılmış 10 yeni şarkı geliyor

Metallica’dan karantinada yazılmış 10 yeni şarkı geliyor

Bu yıl 40’ıncı yaşlarını kutlayan, dünyanın en büyük heavy metal gruplarından Metallica karantina döneminde 10 yeni şarkı yaptığını müjdeledi. 

The Fierce Life Podcast’e konuk olan Metallica solisti James Hetfield, Zoom üzerinden grup üyeleriyle sürekli bağlantı kurduğunu ve yeni şarkılarını bu sayede kaydettiklerini açıkladı.

Hetfield, programda şunları söyledi: “Umarım yeni bir albüm… Yani bugünlerde buna ne derseniz deyin: Bir albüm, bir CD, bir grup şarkı, bir koleksiyon, bir akış… Neyse. Bunu yapıyoruz. Birkaç şarkı yazdık. Önce ne kadarını sevdiğimizi göreceğiz ve sonra onları çıkaracağız. Bu şekilde oldukça benciliz, yazdıklarımızdan da hoşlanıyoruz.

Evet, bu sefer kesinlikle biraz farklıydı, çünkü sadece evde oturuyorduk. Biraz sabırsız olduk ve aynı zamanda yaratıcı hissettik, bir araya gelmek istedik. Bu yüzden bu adamlarla sadece kontrol etmek için haftalık Zoom yapmaya başladım. Ve sonra onlara ‘Hey, bir şeyler yazacağım, sadece bir şeyler çalacağım ve siz onunla ne isterseniz yapın, ne olacağını görün ve üzerine bir şeyler koyun.’ Yani 2020’de ‘Blackened’in versiyonunu böyle yaptık. Temelde daha önce duymadıkları bir şeyi çaldım ve üzerinde oynadılar, sonra bir şekilde bir araya getirildi, sonra Zoom üzerinde şarkıları tamamladık.”

Metallica’nın son stüdyo albümü 2016’da yayınlanan Hardwired… to Self-Destruct albümüydü.

Podcast’in tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR