Ana SayfaDünyadanMidlake'ten iddialı dönüş : ''Bethel Woods''

Midlake’ten iddialı dönüş : ”Bethel Woods”

Psychedelic folk rock denince akla ilk gelen isimlerden biri olan Midlake, yeni şarkısı ”Bethel Woods”u yayınladı.

Paul McCartney, Tom Petty and the Heartbreakers, Diplo gibi isimlerin de klip yönetmeni olan Brantley Gutierrez tarafından çekilen ve ünlü aktör Michael Peña’nın başrolde olduğu video klip hayranlarıyla buluştu.

Midlakein solisti Eric Pulido yeni şarkı hakkında şunları söylüyor: “Bethel Woods’un sözleri 1969’da Dave Chandler’ın (Jesse Chandler’in babası) 16 yaşında Woodstock’ın devasa kalabalığının içinde otururken göründüğü bir belgeselden ilhamla doğdu. Dave birkaç yıl önce trajik bir şekilde öldü. Bu şarkıyı onun gözünden, ‘o özel yere’ dönmenin ve geri dönüş yolunda sevdiklerinizle yeniden bir araya gelmenin huzurunu anlatan bir bakış açısıyla yazmak beni duygulandırdı.”

MIDLAKE

Yeni single Bethel Woods, Bella Union etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle ile 12 Ocak 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı!

Adım adım yaklaştığımız Midlake albümünden ilk tekli ‘Meanwhile’ ile uzun yıllar sonra geri dönen grup The Guardian, Word, The Indipendent gibi önemli mecralardan hak ettiği övgüyü almıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR