Ana SayfaalternatifMin Taka'dan acayip isimli yaz şarkısı “Wasurenagusa”

Min Taka’dan acayip isimli yaz şarkısı “Wasurenagusa”

Min Taka’nın Se7en of 34 ile birlikte seslendirdiği, acayip isimli tatlı yaz şarkısı “Wasurenagusa” bugün tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Gerçek Aşk anlamına gelen, Wasurenagusa (Unutma Beni Çiçeği), çiçeklerin dizilimi veya çiçeklere hayat vermek anlamına gelen IKEBANA adlı albümde hayat buluyor.

Şarkı, alternatif hiphop sound’u ve sakin dalgalarla sallanma hissiyle dinleyeni sahil kenarında bir gün batımında taze bir aşkın sakinliğine davet ediyor. Türkçe ve İngilizce sözlerin akışkan bir şekilde birbirini takip ettiği melodi, dinleyeni keyifli bir yaz akşamında yaşanan genç, yeni ama tanıdık bir aşkın romantizmine götürecek.

Kapak tasarımını Arsan Salaryfar’ın üstlendiği “Wasurenagusa”, Min Taka ve Se7en of 34’un sesiyle, Petrichord’un prodüktörlüğünde dinleyici ile tüm dijital platformlarda yerini aldı.

İKEBANA NEDİR? 

IKEBANA (“çiçeklerin dizilimi” veya “çiçeklere hayat vermek”) Japonların çiçek aranjmanına verdiği sanat formunun adıdır. IKEBANA’nın kalbinde Budizm’in hayatı koruma ilke ve istenci yatar, çiçek dizilimindeki kuralların çoğunu yaratan şey de bu ilke ve irade gücüdür. Hanakotoba ise Japonca’da “çiçeklerin dili” anlamına gelen öğretidir. Bu öğretinin başlıca amacı ifade edilmesi güç duyguları çiçeklere ithaf ederek bir iletişim sistemi oluşturmaktır. Albümde gördüğünüz her parça Japonca bir çiçek ismidir ve Hanakotoba öğretisindeki anlamları şarkıların konu ve hissiyatı ile direkt olarak bağlı olması amaçlanmıştır.

Se7en of 34, Petrichord, Selin Sarp’ın IKEBANA albümleri de Se7en of 34’ün Bandcamp adresinden dinlenebilir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR