Ana SayfarapMode XL müziğe geri döndü

Mode XL müziğe geri döndü

Rap dünyasını sevindiren bir gelişme Mode XL cephesinden geldi. VEYasin ve Evren Besta’dan kurulu köklü rap grubu Mode XL yıllar sonra yeniden bir araya geldi.

Ezhel’in meşhur repliği bir kez daha akıllarda: “Gece son ses çalan Mode XL gibiyim, kral benim!” Türkçe rap dünyasının en sağlam ekiplerinden Mode XL, takipçilerine 15 Aralık’ı işaret eden bir Instagram paylaşımıyla heyecanlandırdı. “Mikrofon kontrol 1-2
15 Aralık’ta Hip Hop sendromu” yazan gönderi grubun hayranlarını sevince boğdu. Evren Besta da Twitter hesabından Ankara Jolly Joker’de gerçekleşmesi planlanan Mode XL konserinin linkini paylaştı.

Mode XL en son albümleri Mevzu Makamı’nı 2015’te yayınlamış ve sonrasında hiç yeni bir şarkı yapmayarak gruba bir süre ara vermişlerdi. Ekip, yetenekli prodüktör VEYasin ve Evren Besta tarafından 2002’de kuruldu.

Altın Jak, Serseri Serbest Stili, Mevzu Makamı ve Militanz gibi albümleriyle rap müzik evreninde sağlam bir yer edinmiş olan topluluğun yeni bir şarkı yapıp yapmayacağı da merak konusu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR