Ana SayfaHaberlerMoğollar'dan Anatolian Sun albümüne geri sayım

Moğollar’dan Anatolian Sun albümüne geri sayım

Müzik dünyamızın köklü gruplarından Moğollar yeni bir albümle karşımıza geliyor. Tamamen canlı kayıtla hazırlanan Anatolian Sun 11 Aralık’ta müzikseverlerle buluşuyor.

Moğollar Anatolian Sun albümü ile geliyor. Moğollar’ın canlı kaydedilen yeni albümü Anatolian Sun 11 Aralık’ta müzikseverlerle buluşuyor.

Albümün prodüktörlüğünü ZeN ve BaBa ZuLa’dan tanınan Murat Ertel üstlendi. Eserler, Haarlem şehrinde Artone Studio’da doğrudan plağa aktarılacak şekilde kaydedildi.

Gülbaba Records ve Night Dreamer Records’ın ikinci ortaklığı olan Anatolian Sun albümünde Cahit Berkay, Emrah Karaca, Serhat Ersöz, Taner Öngür ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar’a asma davul ve bendirde Ümit Adakale eşlik etti.

Cahit Berkay albüm kayıt sürecini şöyle anlattı: “Hayatımın en heyecanlı işlerinden biri yayımlanmak üzere. Şubat ayının sonlarında Studio Artone’da çalarken plağa kayıt yapılan ‘direct to disk’ dedikleri yöntemle albüm kaydetmiştik. Yani o gün ne çaldıysak günahı ve sevabıyla aynısını dinleyeceksiniz.”

16 şarkının yer aldığı albümün kayıt sürecinde BaBa ZuLa’nın 2 Ekim’de yayımlanan Hayvan Gibi albümüyle aynı metot izlendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR