Ana SayfaelektronikMonday in Neptune'den ilk albüm: Stability

Monday in Neptune’den ilk albüm: Stability

Melodik ve melankolik tınıların hakimiyetinde Monday in Neptune’nün ilk albümü Stability tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Tüm kayıtları GRGDN Atölye’de gerçekleşen Stability albümü; Sequencer’ların ve atmosferik soundların ön planda olduğu, Ambient, Elektronik, hatta zaman zaman Deep House’un etkilerini hissettirecek.

Birçok farklı grup-sanatçıyla yaptığı sahne ve prodüksiyon çalışmalarından tanıdığımız gitarist Furkan Karadeniz, ilk çalışması olan “Highly Infected” ile synthesizer klavyesinde yürüttüğü naif dokunuşlarla bizleri götürdüğü yeri netleştirmiş, bu albümle ise serüvenin devamında neler olabileceği konusunda meraklandırıyor.

İsmini; “Dünyanın, yaşamı desteklemeye devam edebilmesi için sürdürülebilirliğin sağlanması gereklidir” fikrinden alan albümde, sekiz şarkı yer alıyor ve iki farklı iş-birliği öne çıkıyor. Mart 2019’da yayınlanan “Highly Infected”a vokalleriyle ve hikaye anlatımıyla hayat veren Sezen Erol, bu albümde de “Love is not an Illusion” ile karşımıza çıkıyor. Müzik eğitimini London Centre of Contemporary Music’de almış, bugüne kadar bir çok müzisyenle iş-birliği yapan söz yazarı ve vokalist Zeynep Sazak ise “It ain’t Enough” a hayat veriyor.

MONDAY BANNER

Farklı sanat dallarıyla müziğini eşleştirmekten keyif alan, farklı sanatçılarla beraber çalışmayı ön planda tutan projenin artwork’ü, illüstrasyon sanatçısı Idil Damen İşgör imzalı. Albümün Stem mix & mastering’leri ise Levent Büyük’e ait.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR