Ana SayfaelektronikMonday in Neptune'den "Love is not an Illusion" yayınlandı

Monday in Neptune’den “Love is not an Illusion” yayınlandı

Melodik ve melankolik tınıların hakimiyetinde Monday in Neptune’nün yeni albüm habercisi “Love is not an Illusion”, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Tüm kayıtları GRGDN Atölye’de gerçekleşen Stability albümü; Sequencer’ların ve atmosferik soundların ön planda olduğu, Ambient, Elektronik, hatta zaman zaman Deep House’un etkilerini hissettirecek..

Birçok farklı grup-sanatçıyla yaptığı sahne ve prodüksiyon çalışmalarından tanıdığımız gitarist Furkan Karadeniz, ilk çalışması olan “Highly Infected” ile synthesizer klavyesinde yürüttüğü naif dokunuşlarla bizleri götürdüğü yeri netleştirmiş, bu albümle ise serüvenin devamında neler olabileceği konusunda meraklandırıyor.

İsmini; dünyanın, yaşamı desteklemeye devam edebilmesi için sürdürülebilirliğin sağlanması fikrinden alan albümde, sekiz şarkı yer alıyor ve iki farklı iş-birliği öne çıkıyor. Mart 2019’da yayınlanan “Highly Infected” a vokalleriyle ve hikaye anlatımıyla hayat veren Sezen Erol, bu albümde de “Love is not an Illusion” ile karşımıza çıkıyor. Müzik eğitimini London Centre of Contemporary Music’de almış, bugüne kadar bir çok müzisyenle iş-birliği yapan söz yazarı ve vokalist Zeynep Sazak ise “It ain’t Enough”a hayat veriyor.

Farklı sanat dallarıyla müziğini eşleştirmekten keyif alan, farklı sanatçılarla beraber çalışmayı ön planda tutan projenin artwork’ü, illüstrasyon sanatçısı Idil Damen Işgör imzalı. Albümün Stem Mix & Mastering’leri ise Levent Büyük’e ait.

Albümünün habercisi ilk single “Love is not an Illusion” 12 Şubat 2021’de tüm dijital platformlarda yerini aldı. 5 Mart 2021’de “It ain’t Enough”, 2 Nisan 2021’de ise “Temperateness” ile ısınma turlarına devam edecek olan Monday in Neptune, 16 Nisan 2021 tarihinde Stability‘nin tamamını dinleyicisiyle buluşturmuş olacak…

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR