Ana SayfaHaberlerMotive: "Yapabileceğim tek şey rap yapmak"

Motive: “Yapabileceğim tek şey rap yapmak”

Motive, içinde 5 yeni şarkı bulunan Makaveli Deluxe ile 11 Aralık Cuma günü dinleyicileriyle buluşacak. MOB, yetenekli MC ile albüm öncesi bir video çekti.

Yetenekli MC Motive, yeni albüm öncesi MOB’un çektiği bir videoda çarpıcı açıklamalar yaptı.

“Adım Motive, gerçek adım Tolga Can. Biz yazları Silivri’ye giderdik. Birisi üstümdeki kıyafet nedeniyle beni yemek yerken kaldırdı. ‘Benim adım Burak, sen de rap ile ilgileniyorsun herhalde’ dedi. Bana eski kayıtlarını dinletti, onun da sahne adı Motive’ydi. Ama artık müzik yapmıyordu. ‘İstersen ilerde bunu kullanırsın’ demişti. Benim de aklımda kalmıştı bu…

24 Mart 2000 doğumluyum. İstanbul’un her yerinde bulundum ama en çok Küçükçekmece’de vakit geçirdim. Şu an ailemle birlikte Kağıthane’de yaşıyorum. Ailem memur. 9 yaşında bir kızkardeşim var. Lisede çok başarılı bir öğrenci değildim. Karşı komşumda kayıt ekipmanları vardı. Çok inceleyip araştırıp özeleştiri yapıyordum. Bayrampaşa’da kendi albümlerimizi elden taşıyorduk. Konserler veriyorduk. Bir rapçinin kendini geçindirebilecek kadar para kazanması çok önemliydi. Sonra ‘Hiçbişeylik’ diye bir iş yayınlamıştım. O işten sonra Kerem Abi (Kerem Gülsoy, Tepki) beni bulmalarını istemiş. Bunlar olurken MOB yoktu henüz.

Benim için her şeyin başı ‘Soygun 2’ videosuydu. Her şeyi ateşleyen oydu. Bu videodan sonra dedim ki, benim tek yapabileceğim şey rap yapmak…

Müzik çok değişken. Benim de günden güne kendini yenileyen bir müzik karakterine sahip olmam gerek. Kendimi geliştirmeye ve müziğimi geliştirmeye devam ediyorum. Müziğim motivasyonumdan oluşuyor. Sözün gücü, büyü gibi, büyüleyici. Herkesin içindekileri aktarması gerektiğini düşünüyorum.”

Videonun tamamı için;

https://www.youtube.com/watch?v=jY1euLf7o48&ab_channel=MOBEntertainment
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR