Ana SayfaHaberlerMTV Avrupa Müzik Ödülleri Filistin'de yaşanan olaylardan dolayı iptal

MTV Avrupa Müzik Ödülleri Filistin’de yaşanan olaylardan dolayı iptal

2023 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nin 5 Kasım’da Paris’te düzenlenmesi planlanıyordu. Perşembe günü Paramount, BTS’den Jung Kook, Reneé Rapp, Sabrina Carpenter ve daha fazlasının performanslarının yer alacağı etkinliğin Filistin’de yaşananlardan dolayı iptal edildiğini duyurdu.

Bir yandan ülkemizde de ilan edilen yas sebebiyle kültür sanat etkinlikleri durmuşken, yas ilanı olmasa da devam eden İsrail-Gazze çatışmasına uluslararası tepkiler çığ gibi büyüyor.

Paramount açıklamasında şuları söyledi: “Dünyadaki olayların değişkenliği göz önüne alındığında, dünyanın her köşesinden seyahat eden binlerce çalışanın, ekip üyesinin, sanatçının, hayran ve ortağın aldığı tedbir nedeniyle 2023 MTV EMA’ye devam etmemeye karar verdik. İsrail ve Gazze’deki yıkıcı olayların yaşanmaya devam ettiğini izlerken, kaybedilen binlerce hayatla birlikte bu artık bir yas anıdır.”

Geçen hafta Hamas militanlarının İsrailli sivillere yönelik acımasız saldırısının ardından İsrail, Gazze’ye elektrik ve suya erişimi keserek ablukaya almıştı. Ve amansız bir misilleme niteliğinde bir saldırı başlattı. Salı günü Filistin sağlık yetkilileri, İsrail’in sorumlu olduğunu söyledikleri saldırıda Gazze’deki El Ahli Baptist Hastanesi’nin hedef alınması sonucu yüzlerce Filistinlinin öldüğünü bildirdi. Çatışma başladığından bu yana binlerce Filistinli öldürüldü ve milyonlarcası hala fiilen kapana kısılmış durumda.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR