Ana SayfaDünyadanMTV EMA Ödülleri sahiplerini buldu

MTV EMA Ödülleri sahiplerini buldu

MTV EMA dün Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Papp Laszlo Budapest Sports Arena’da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. 

Ed Sheeran, 2021 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde (EMA) bir kez daha öne çıkan isim oldu. Sheeran, “Bad Habits” ile En İyi Sanatçı ve En İyi Şarkı ödüllerini alırken, Eurovision birincisi Maneskin, bu yıl Macaristan’ın Budapeşte kentinde düzenlenen 2021 ödüllerinde En İyi Rock sanatçısı seçildi.

K-pop ekibi BTS, En İyi Pop En İyi K-Pop, En İyi Grup ve En Büyük Hayran Kitlesi dahil olmak üzere dört ödülle en fazla ödülü kaptı. Sheeran, Maluma, Yungblud ve Kim Petras, Saweetie’nin ev sahipliğinde ödüllerde sahne aldı.

İlk kez, EMA’nın ana şovu sırasında “MTV EMA Nesil Değişim Ödülü” kazananları belirlendi. Bu yılki ödül sahipleri, “LGBTQ+ karşıtı politikalara karşı savaşırken eşitliği ve sevgiyi ilerleten beş genç fark yaratan” olarak tanımlandı.

Justin Bieber , En İyi Sanatçı, En İyi Pop ve En İyi Şarkı kategorisinde iki farklı aday dahil olmak üzere toplam sekiz adaylık elde etti. Ancak ödül kazanamadı.

İşte bu yılın kazananları:

En İyi Sanatçı: Ed Sheeran
En İyi Pop: BTS
En İyi Şarkı: Ed Sheeran- “Bad Habits”
En İyi Video: Lil Nas X: “Montero (Call Me By Your Name)”
En İyi İşbirliği: Doja Cat ft. SZA- “Kiss Me More”
En İyi Yeni Çıkış: Saweetie
En İyi Elektronik: David Guetta
En İyi Rock: Måneskin
En İyi Alternatif: Yungblud
En İyi Hip Hop: Nicki Minaj
En İyi Grup: BTS
En iyi Latin: Maluma
İyilik için Video: Billie Eilish- “Your Power”
En İyi Amerikan Hareketi: Taylor Swift

LIL NAS X

BILLIE EILISH BANNER

TAYLOR SWIFT BANNER 3

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR