Ana SayfaalternatifMüge'den yeni bir klip: "Ateşten"

Müge’den yeni bir klip: “Ateşten”

Güçlü vokaliyle dikkat çeken Müge’nin, pavyondaki bir konsomatrisin hikayesini anlatan ve kadına şiddete dikkat çeken alt metniyle “Ateşten” klibinde Server Uraz da rol aldı.

Söz ve müziği kendisine ait çalışmalarını bağımsız olarak yayınlayan ve elektronik, grime, bedroom-pop, synth-wave tarzında şarkılar yayınlayan Müge yeni teklisini ünlü rapçi Server Uraz’a ait Epidemik Yapım şirketinden çıkarıyor. “Ateşten” ismini verdiği şarkısını Türkiye’de daha önce hiçbir kadın şarkıcı tarafından yapılmamış bir kliple yayınlayacak olan Müge Ankara’da Pavyon’da çektiği klipte şarkıcı bir konsomatrisi canlandırıyor.

Kadınların maruz kaldığı ataerkil toplumda pavyonu bu dünyanın bir minyatürü olarak ele alan video klipte kadın olmanın hem ne kadar savunmasız hem de ne kadar güçlü kılabildiği üzerinden bir hikaye anlatılmaya çalışılıyor. Özellikle güçlü erkeklerin güçsüz sandıkları kadınlarla aralarındaki o bitmez alışverişi başka bir yerden kurmaya çalışıyor. Senaryosu Müge’ye ait klipte tüm sisteme ve kadınların yalnız bırakılmışlığına bir isyan var.

Müge, bu klibi “Kimsenin kazanmadığı ama herkesin birbirini yaktığı bir hikaye bu. Bu yüzden pavyonda geçiyor” cümlesiyle anlatıyor.

Server Uraz, Frekans, Yunus Emre gibi rapçiler, oyuncu Mert Altınışık ve youtube fenomeni AngaraBebesi’nin de yer aldığı klip Ankara Ulus sokaklarında ve İzabel Night Club’de çekildi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR