Ana SayfaalternatifMultitap'ten yeni klip geldi: "Parmakların"

Multitap’ten yeni klip geldi: “Parmakların”

Multitap’ın, Garaj Müzik etiketiyle yayınlanan “No:3/B” albümünde yer alan “Parmakların” isimli şarkısının klibi yayınlandı.

Alternatif sahnenin köklü gruplarından Multitap, No:3B albümlerinde yer alan “Parmakların” adlı şarkılarını kliplendirdi. Söz ve müziği Selim Siyami Sümer imzası taşıyan şarkının klibini Lara Kamhi yönetti.

MULTİTAP KİMDİR?

Multitap, Eylül 2006’da İstanbul’da Selim Siyami Sümer (vokal ve gitar), Sertaç Özgümüş (piyano ve anahtarlı çalgılar), Taçkın Bilal (bas gitar) ve Ali Cihan (davul) tarafından kuruldu. Kuruluşlarının ilk döneminde İstanbul’da sahne aldılar ve dünya müziğinde etkilendikleri tüm isimlerin şarkılarını sahneye taşıdılar. Grup 2009 yılında ilk albümlerinde çalışmaya başladı ve 2010 yılında ilk albümleri olan Takım Oyunu‘nu çıkardılar. Takım Oyunu, ağırlıklı olarak elektronik elemanlar ve bu müziğin üstüne yerleştirilen Türkçe sözlerden oluşan ve müzik çevrelerinin büyük ilgisini çeken müzikal yapıya sahip eşsiz bir albümdü. 2011 yılında ikinci albümleri Özel Birisin‘i çıkardılar. Bu albümle müziğine akustik unsurlar ekleyen, daha basit bir anlatım yakalayan ve şarkılarında insan hayatını derinleştiren bir Multitap vardı. Bunu yaparken, aynı resimde farklı müzikal renkleri bir araya getirdiler ve birlikte yaratmak istedikleri müzikal maceranın sınırlarını kaldırdılar. Bu albümle, Multitap hayranlarına tamamen farklı bir yerden dokundu ve hem hayranları tarafından kısa sürede sevildi hem de Multitap’ın müziğine yeni ve büyük bir kitleye tanıttı. 2014 yılında, ‘ait’ başlıklı tek bir yayın yaptılar. Uzun bir aradan sonra, 2019’da No:3A ve No:3B adında iki EP ile geri döndüler.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR