Ana SayfarapMurda: "Ezhel olmasa bunların hiçbiri olmazdı"

Murda: “Ezhel olmasa bunların hiçbiri olmazdı”

Murda, YouTube’da Purplehej kanalında Heja’nın konuğu oldu. Ünlü rapçi, Ezhel’e minnetlerini sundu.

Murda, Türkiye’deki rap macerasının Ezhel sayesinde olduğunu açık yüreklilikle anlattı. Ünlü rapçi, kendisi yıllardır Hollanda’da rap dünyasında olmasına rağmen onu yeni tanıyanlar hakkında hiç kötü düşünmediğini söyledi:

“Hayır aksine, çok anlayışlıyım o konuya karşı. Bu ülkede hip hop için yıllarını vermiş insanlar var. Benden daha çok yıllarını vermiş insanlar var. Türkiye’de hip hop’un büyümesine rolü benden daha çok olan insanlar var. Buna benim saygım sonsuz. İnsanların öyle düşünmesi garip değil. Ama benim de bir hikayem var. Biz en altlardan kendimizi yukarılara taşımaya çalıştık. Hayat işte, güneş birden açıverdi. 14 sene boyunca bu işin içindeyim ve bu işin 13 yıl boyunca bana geliri olmadı. Çok süründüm. Hip hop’a olan sevdam beni burda tuttu. “Rap mi onun yaptığı” diyenler olabilir. Sorun yok. Benden daha çok emek verenler var.”

murda

“EZHEL’DEN DAHA İYİ BİR ÖĞRETMEN OLAMAZDI”

“Ben bu piyasaya Ezhel’le birlikte girdim. Ezhel’den daha iyi bir öğretmen olamazdı benim için. Hani olur ya yeni bir okula başlarsın. Hiç arkadaşın yoktur. Öğretmen der ya “Sen onu biraz gezdir”. Onunla kaynaşmaya başlarsın. O arkadaşın sana anlatır nerede ne var. Sercan bana yön verdi. Çok büyük bir insan. Sahnesini tamamen açtı. Geri adım attı ve ‘Buyur, al’ dedi bana. Yani bunu kimse yapmaz, egosunu bir yana koyup… Bunu hep söylerim, o olmasaydı bunların hiçbiri olmazdı. Can dostum Ezhel’e buradan selamlar…”

Programın tamamını izlemek için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR