Ana SayfaHaberlerMüzik dünyası #MÜZİĞESESVER hareketini başlattı

Müzik dünyası #MÜZİĞESESVER hareketini başlattı

Müzisyenler, sahne emekçileri, organizatörler, müzik tanıtım işinde olanlar ve müzik dünyasında çalışan pek çok kişi, sosyal medyada #MÜZİĞESESVER hareketi altında birleşti.

Mart ayından itibaren tüm dünyayı saran Covid-19 salgını nedeniyle önce karantina, sonra yeni normal ile birlikte hayatlarımız değişti. Eğlence sektöründe çalışanlar ise önce müziğin susmasıyla uzun süre çalışamaz hale geldi. Müzik sektörü, #MÜZİĞESESVER hareketi başlatarak herkesi birlik olmaya çağırdı.

Müzik sektörünün ekonomik darbağozdan kendi imkanlarıyla çıkamayacağı, 1 milyonun üzerinde insanın müzik işinde istihdam edildiğinin altı çizildi.

#MÜZİĞESESVER hareketinde kısaca şöyle denildi:

“Küresel bir salgın olan ve ülkemizde de ağır sonuçlara sebep olan Covid-19 virüsü ile ilgili gelişmeleri önce insan olarak, sonra da uzun yıllardır tökezleyerek ilerlemeye çalışan müzik ve eğlence sektörünün çalışanları olarak derin üzüntü ve büyük endişe ile izlemekteyiz. Müzik, eğlence sektörü ve sahne sanatları emekçileri kısaca Türkiye Müzik Sektörü çalışanları için herkesi birliğe ve sesimizi duyurmaya davet ediyoruz.”

https://www.instagram.com/p/CFNH0CEHrIo/
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR