Ana SayfaMüzikMüzik dünyasından şaşırtıcı gerçekler

Müzik dünyasından şaşırtıcı gerçekler

Müzik dünyasının önde gelen isimlerinin hayatlarının bir döneminde yaşadıkları olayları ya da yaptıklarını duyunca şaşıracaksınız. 

“Müzik sahnesine adım atmadan ve ünlü olmadan önce neler yapıyorlardı” konseptli bugüne kadar birçok yazıya muhakkak denk gelmişsinizdir, ancak bu öyle bir konu değil. Neredeyse okuduğunuz her maddede şaşkınlıkla ağzınızın açık kalacağını sizlere garanti ediyoruz. Eğer Madonna‘nın ünlü olmadan önce çalıştığı yerden nasıl atıldığını ya da Ed Sheeran‘ın kimin koltuğunda haftalarca yattığını merak ediyorsanız, sizi yazımıza alalım.

Outkast grubunun meşhur şarkısı ‘Ms. Jackson’ı hatırlarsınız. Peki grup üyesi André 3000‘ın (eski adıyla Dre) Ms. Jackson diye şarkıda kime hitap ettiğini biliyor musunuz? André 3000 bir dönem Grammy ödüllü hip-hop yıldızı Erykah Badu ile birlikteydi. Ayrılıklarının ardından Badu‘nun annesinden özür dileme amacıyla bu şarkıyı yazdı, yani şarkıya adını veren Ms. Jackson, Erykah Badu‘nun annesi. 

Ed Sheeran‘ın günümüzün en başarılı şarkıcıları arasında yer almadan önce sokak müzisyenliği yaptığını biliyorduk, ancak o zorlu günlerde neler yaşadığına dair pek de bilgimiz yoktu. Ed Sheeran şöhreti yakalamadan önce bir dönemini evsiz geçirdi ve o sırada ona evini açan kişi oyuncu Jamie Foxx oldu. Sheeran, Foxx‘un koltuğunda altı hafta geçirdi.

müzik
Ed Sheeran

Madonna dünyaca ünlü bir yıldız olmadan önce çoğumuz gibi çeşitli işlerde çalıştı. Bunlardan biri de Dunkin’ Donuts’dı. Orada garsonluk yaptığı dönemde jöle makinesiyle oynamayı çok sevmesi, onun işinden olmasına neden oldu. Bir gün bir müşterinin üstüne yanlışlıkla jöle sıçratmasıyla kendisini kapının önünde bulmuştu.

Şu an müzik dünyasında sıkça kullanılan auto-tune’u ilk kullanan isim Cher olmuştu. 1998 yılında yayınladığı ve en iyi albümlerinden biri olarak kabul edilen “Believe” ile aynı ismi taşıyan şarkıda auto-tune’u kullanarak tarihe geçmesinin yanı sıra Billboard müzik listelerinde bir numaraya yerleşen en yaşlı pop şarkıcısı unvanını alarak Guiness Dünya Rekoru’nu da kırmıştı.

Yabancı pop müziğin sevilen isimlerinden Demi Lovato ve Selena Gomez‘in çocukluk arkadaşı olduğunu biliyor muydunuz? Tıpkı sonradan müzik sahnesine adım atan ünlü Disney çocukları gibi Lovato ve Gomez de “Barney & Friends” adlı çocuk programında birlikte rol alıyorlarlardı. Fotoğrafta Barney’nin hemen önünde, topların üstünde oturan bu ikili o sıralar 10 yaşında bile değildi.

demi ve selenaÜnlüler dünyasında vücutlarının bazı bölgelerini sigortalatan isimlere zaman zaman rastlıyoruz. Ancak ilk kez Tina Turner‘la bu konu mevzubahis olmuştu. Bacaklarının güzelliği konusunda aksini iddia edemeyiz ama Turner gerçekten de bacaklarıyla adeta gurur duyuyor ve onları sergilemeyi seviyor. Hal böyle olunca 3.2 milyon dolara onları sigortalatmış olmasına şaşırmamak gerek.

tina turner

Leonardo DiCaprio‘nun Oscar ödülleriyle ilgili hikayesini hatırlarsınız. Defalarca en iyi erkek oyuncu Oscar’ına aday gösterilmiş olsa da “The Revenant” filmindeki performansına kadar bu ödülü alamayan DiCaprio‘nun heykelciğe kavuştuğu o an bütün dünyadaki fanlarının da en az onun kadar mutlu olduğuna eminiz. İşte tam da böyle bir durum müzik dünyasından bir isim için de geçerli. Katy Perry bugüne kadar toplamda 13 kere Grammy ödülüne aday gösterildi, ancak tek bir tane bile halen alamadı.

Son bir şaşırtıcı bilgi daha verip konuyu burada sonlandırıyoruz. Girlband’ler arasında 90’lı yıllarda esip gürleyen en iyi gruplardan biri olan Spice Girls‘ün iki üyesinin bir dönem sevgili olduğunu biliyor muydunuz? Mel B ve Geri Halliwell‘ın bu ilişkisi çok dillendirilmese de o dönem bu haberi duyanlarda ufak bir şok etkisi yaratmıştı. 

mel be ve geri

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR