Ana SayfaDünyadanMüzik NFT şirketi OneOf, Quincy Jones'la işbirliği yaptı

Müzik NFT şirketi OneOf, Quincy Jones’la işbirliği yaptı

Non-Fungible Token yani NFT platformu OneOf, müzik endüstrisi ve teknolojinin önde gelen isimlerinden 63 milyon dolar toplayarak hayata geçti. 

Müzik endüstrisi için bir devrim olarak nitelendirilen NFT dünyasında yeni bir gelişme sektörü heyecanlandırdı.

Music Business Worldwide’ın haberine göre; dünyaca ünlü prodüktör Quincy Jones, teknoloji girişimcisi Lin Dai, dijital medya yöneticisi Joshua James ve müzik endüstrisinden Adam Fell tarafından ortaklaşa kurulan OneOf’un yatırımcıları arasında Zoom, Canva ve Wish.com gibi platformların ilk yatırımcılarından Bill Tai de bulunuyor.

Kendisini “müzik topluluğu için özel olarak oluşturulmuş bir NFT platformu” olarak tanımlayan OneOf, amacının NFT pazarına girişin önündeki ekonomik engelleri kaldırmak olduğunu söylüyor. Bunun için OneOf, eserlerinin NFT’lerini satmak isteyen müzisyenlerden para almayacak. 

HAZİRAN AYINDA HALKA AÇILACAK

2021 haziranında halka açılacak olan platformda müzik, sanat ve deneyimler olarak NFT’leri yayınlanacak isimler arasında Whitney Houston, Doja Cat, HER, Quincy Jones, John Legend, TLC, Charlie Puth, Jacob Collier, G-Eazy, AURORA, The Kid LAROI ve Alesso var. Platform aynı zamanda “etkili ve yeni sesleri desteklemek için” de bir program başlatıyor. Bu yeni sanatçılar içinde Laura Mvula, Barbara Doza, Erick The Architect gibi isimler mevcut. 

88 yaşındaki Quincy Jones; müzisyen ve yapımcı. Sanat hayatı boyunca 79 kez Grammy’e aday oldu. Frank Sinatra, Ella Fitzgerald ve 80’lerden itibaren Pop’un Kralı Michael Jackson’ın yapımcısı oldu.

SINTRA NFT

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR