Ana SayfaHaberlerMüzik servisi Deezer, Türkiye pazarına resmen girdi

Müzik servisi Deezer, Türkiye pazarına resmen girdi

Türkiye’deki müzikseverler artık Deezer uygulaması üzerinden Türkçe şarkıları da dinleme imkanı bulacaklar.

Deezer, Türkiye pazarına resmi olarak girdi ve Türkçe uygulamasını güncelledi. Firmadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’deki müzik severler artık Avrupa Müzik & DMC gibi Türkiye’nin önde gelen müzik şirketlerinin listelerinin yanı sıra Sony Müzik, Universal Müzik Grubu, Pasaj Müzik, Seyhan Müzik, Poll Production ve GTR gibi şirketlerin şarkılarına erişebilecek.

Ekran Resmi 2020 05 21 15.28.47

Deezer kullanıcıya özel sonsuz çalma listesi de sunuyor 

Kişiselleştirilmiş müzik keyfini sunmayı amaçlayan Deezer, Flow özelliğini de kullanıma sundu. Deezer yazılımcıları tarafından geliştirilen bir algoritma ile Deezer müzik editörlerinin önerdiği ve kullanıcıların sevdiği şarkıların listesini sunan Flow, her kullanıcıya özel olarak sonsuz çalma listesi oluşturuyor.

Flow’un yanı sıra Deezer kullanıcıların müzik keyfini en üst seviyeye çıkarmak için bir dizi benzersiz özellik sunuyor:

Lyrics: Şarkı sözleri özelliği şarkının sözlerini eş zamanlı olarak takip etmenizi sağlıyor.
Songcatcher: Uygulama içi bu özellik bulunduğunuz ortamda çalınan şarkının ne olduğunu buluyor ve eğer istenirse direkt olarak kişisel arşive alınmasını sağlıyor.
Dark mode: Gece modu kullanıcıların istediklerinde koyu renkli arka plana geçmelerini sağlıyor.
Channels (Kanallar): kullanıcıların yeni içerikleri kategori ve türe göre arayabilmelerini ve keşfetmelerini sağlıyor. Deezer, 20’nin üzerinde müzik kategorisi, haber, podcast, okazyon ve tercih tabanlı özel yapım içerik kanalına sahip bulunuyor.
Daily mixes (Günlük miksler): Kullanıcıların hafta boyunca dinlediği şarkılardan esinlenmiş yeni 40 şarkı önerisi listesidir.
Discovery (Keşif ): Bölüm her hafta güncelleniyor ve kullanıcılara daha önce hiç Deezer üzerinde dinlemedikleri ancak zevklerine uygun parçalar sunuyor.

Deezer’ı ilk kez yükleyen kullanıcılar 3 ay boyunca Deezer Premium’u ücretsiz olarak deneyebiliyor ve en iyi müziklerin tadını reklamsız, sınırsız atlama ve indirme özelliği ile kullanabiliyor. Daha sonrası için aylık fiyat 17,99 TL seviyesinde. Aile planı ise 26,99 TL.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR