Ana SayfaHaberlerMüzik şirketlerinden çevre dostu pakt

Müzik şirketlerinden çevre dostu pakt

Dünyanın en büyük plak şirketlerinden bazıları, çevresel etkileri konusunda harekete geçme taahhüdü vermek için birleşti.

Aralarında müzik endüstrisinin üç büyük şirketi Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Warner Music Group’un da bulunduğu pek çok müzik şirketi, “uygulanabilir iklim” vaadinde bulunacakları Müzik İklimi Paktı’nı imzaladı. Bu şirketler arasında Beggars ve Secretly gibi markaların yanı sıra Warp ve Ninja Tune gibi bağımsızlar da yer alıyor.

Şirketler, BM’nin Sıfıra Karşı Yarış girişiminin ikinci kısmı olan Bilime Dayalı Hedefler veya KOBİ İklim Taahhüdü olmak üzere mevcut iki plandan birine kaydolacaklar. Her iki plan da imzacıların sera gazı emisyonlarını 2050 yılına kadar net sıfıra indirmesini ve 2030 yılına kadar yüzde 50’lik bir azalma elde etmesini gerektiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: COLDPLAY’DEN YENİ ALBÜM VE DÜNYA TURU 

Anlaşma şartlarına göre, şirketler ayrıca müzik endüstrisindeki karbon emisyonlarını ölçmek, sanatçılarının iklim sorunları hakkında konuşmalarına yardımcı olmak ve müzik endüstrisinin çevre üzerindeki etkileri hakkında sanatçıların hayranlarıyla iletişim kurmak için işbirliği yapma sözü verdiler. . “İşbirlikçi bir şekilde veri elde etmek ve emisyon azaltma projelerini yürütmek” için Spotify gibi akış şirketleri ile çalışmayı hedefleyecekler.

Ekim ayında Coldplay, emisyonları azaltmayı taahhüt etmiş ve bir önceki dünya turuna kıyasla gelecek dünya turları için yüzde 50’lik bir indirim sözü vermişti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR