Ana SayfaMüzikMüzisyenlerin unutulmaz sokak performansları

Müzisyenlerin unutulmaz sokak performansları

Sokak performanslarının tadı bir başkadır, hele bir de işin içinde tanıdığımız müzisyenler varsa, o özel ana tanıklık etmek ayrı bir keyifli oluyor. 

Beşiktaş’tan Kadıköy’e doğru vapurla geçerken ya da Bahariye Caddesi’nde yürürken, tanıdık bir sesten bir şarkı duymak kadar büyülü bir şey olabilir mi? Onlara her an, her yerde rastlayabilirsiniz. Hem yurt dışından hem de ülkemizden severek dinlediğimiz sanatçıların sürpriz sokak performanları sokağın ruhunu ve bir olma hissini de fazlasıyla dinleyiciye yansıtıyor.

Linkin Park 

Bu videonun Linkin Park‘ın solisti Chester Bennington‘ın bu hayattan ayrılmadan iki ay önce çekilmiş olmasına mı üzülelim, yoksa şu anı canlı canlı yaşayamamış olmamıza mı bilemiyoruz. Grup 2017’nin mayıs ayında ‘What I’ve Done’ adlı şarkısını New York’taki Grand Central Station’da seslendirmişti.

Ed Sheeran

Sempatik tavırlarının yanı sıra adeta bir beste makinesi olan Ed Sheeran, ünlü olmadan önce müziğini sokakta icra eden bir isimdi. Kim derdi ki yıllar sonra bol Grammy ödüllü, şarkıları milyarın üstünde dinlenen bir isim olacak.

Lenny Kravitz

12 yıl önce New Orleans’ta bir kilise korosunun performansına denk gelen Lenny Kravitz‘in önce onlara tempo tutarak ardından da davula geçerek eşlik ettiği o unutulmaz an iyi ki kayıt altına alınmış diyor ve ‘Fly Away’i koro eşliğinde dinliyoruz.

 

Ufuk Beydemir

Ufuk Beydemir‘in dört yıl önce müzik sahnesinde adını duyurduğu ‘Ay Tenli Kadın’ parçasını seslendiren sokak müzisyenlerine denk geldiği bu videodaki o ilk şaşkınlık anı ve Beydemir‘in onlara katılması izlenmeye değer.

Melek Mosso ve Evrencan Gündüz

Sokak müzisyenliğini gayet iyi bilen iki isim karşınızda. Örneğin, Melek Mosso‘nun sesini ilk olarak Kadıköy-Beşiktaş vapur hattında duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Evrencan Gündüz de sokak performanslarıyla yakından tanınan bir isim. Onu her an, özellikle Kadıköy’de, eline gitarını almış şarkı söylerken görebilirsiniz. Dört yıl önce Kadıköy Bahariye Caddesi’nde Melek Mosso ve Evrencan Gündüz‘ün bir araya gelerek seslendirdiği ‘Ben Böyleyim’ karşınızda.

Sertab Erener 

İşte bu, nadir yakalayabileceğiniz anlardan bir tanesi. Sertab Erener bundan beş yıl önce Beşiktaş – Kadıköy vapuruna binmiş ve vapur müzisyenleriyle birlikte spontan bir şekilde ‘Yanarım’ şarkısını seslendirmişti. Yolcuların şaşkınlığı ise görülmeye değer.

Leyla The Band

“Leyla ile Mecnun” ekibinin bir araya gelmesiyle kurulan, Ali Atay‘ın vokalistliğini üstlendiği, davulda yönetmen Onur Ünlü’nün, bas gitarda Serkan Keskin’in, klavyede Osman Sonant‘ın, gitarda Fırat İkisivri‘nin, perküsyonda Sarp Aydınoğlu‘nun ve klarnette Sarper Aksoy‘un yer aldığı Leyla The Band‘in ‘Her Şeyi Yak’ cover’ı ve kendi şarkıları ‘Yokluğunda’yı sokakta seslendirdiği o samimi anlar da unutulmazlar arasında.

Jon Bon Jovi

Bunun için pek sokak performansı diyemeyiz tabii ki ama Jon Bon Jovi‘nin katıldığı bir düğünde spontan olarak eline mikrofonu alıp ‘Livin’ on a Prayer’ı şarkısını Lourdes Valentin ile seslendirdiği o samimi anlar izlenmeye değer.

Miley Cyrus

Jimmy Fallon birçok kez müzisyen dostlarıyla bir araya gelerek New York’taki metro istasyonunda performans sergiledi ama 2017 yılında Miley Cyrus‘la birlikte yaptıkları şov gerçekten ayrı bir eğlenceli.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR