Ana SayfaHaberler"Neden?" diye sorduğumuz o anların sesi Melis Danişmend

“Neden?” diye sorduğumuz o anların sesi Melis Danişmend

Melis Danişmend uzun bir aranın ardından yeni teklisi “Neden?” ile hepimize tanıdık gelen o hüsran hissini ele alıyor.

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Bazen sadece inanmak istiyoruz, inanıp hayata devam etmek. Konfor alanımızdan çıkacak cesareti ve gücü kendimizde bulabilmek için bir dala tutunma ihtiyacı hissediyoruz. Aslında bu aşka olan inancımızın ta kendisi. Ancak o tutunduğumuz dal bazen o kadar çürük çıkıyor ki yere çakılıp kalıyoruz. Ne kadar olmayacağını bilsek de oldurmaya çalışma isteğini hangimiz yaşamadık? Hangimiz yanlış olduğunu bile bile kalbini birisine açmadı? Hangimiz üzüleceğini bile bile o eli tutmadı?

İşte kendimizi neden diye sorguladığımız bütün o anlara eşlik edecek bir şarkı karşınızda. Melis Danişmend, altı yıl aradan sonra yeni şarkısı “Neden?”i yayınladı. 2016’da sevenleriyle buluşturduğu son albümü “Ve Ev”in ardından düet çalışmaları yapıp konserlerine tam hız devam etti, diğer yandan da şubat ayında ilk kitabı Büyüyemeyenler”i çıkardı.

Prodüktörlüğünü ve düzenlemesini Burak Güven’in yaptığı şarkının sözleri Melis Danişmend’e, müziği ise Erkin Peprek’e ait. 2020 yazında Güven’in Göcek’teki stüdyosunda kaydedilen şarkının mix’i Alp Turaç, mastering’i ise Güven Ersoysal imzalı. 

Erkin Peprek‘in şarkı için çektiği klip ise bir yol hikayesi üzerine kurulu. Bir ilişki sırasında ve sonrasında taraflardan birinin iki farklı yolculuğu ve ruh halinin anlatıldığı klibin fonuna Bodrum’un etkileyici manzaraları eşlik ediyor.

Bu şarkının kapağında yer alan portrenin da ayrı bir hikayesi var. Danişmend’in 2003 yılında “5 Kadın 200 Yüz” adlı sergiden satın aldığı bu portre, o sıralar 13 yaşında olan Tuana Ekmekçioğlu imzası taşıyor.

melis-danismend

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR