Ana SayfaDünyadanNeil Young ve Joni Mitchell şarkılarını Spotify'dan çekti

Neil Young ve Joni Mitchell şarkılarını Spotify’dan çekti

Müzisyen Joni Mitchell ve Neil Young, Spotify’daki podcast’inde komedyen Joe Rogan Covid-19 hakkında yanlış bilgilendirme yapmasını protesto etmek için müziğini Spotify’dan çektiğini duyurdu.

Mitchell ve Young, Spotify’ın bu haftanın başlarında Covid-19 aşıları hakkında yanlış bilgiler yaydığı için eleştirilen komedyen ve aktör Joe Rogan’ı desteklemesi üzerine yönetim ekibinden ve plak şirketinden şarkılarını Spotify’dan kaldırmasını istedi.

2178
Joe Rogan

Spotify’ın iki yıl önce bünyesine aldığı Joe Rogan, podcasti ‘Joe Rogan Experience’da dinleyicileri maske takmak ve aşı olmaktan caydırdığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

Mitchell yaptığı açıklamada, yanlış aşı bilgilendirmesini protesto etmek için Neil Young ile birlikte hareket ederek müziğini Spotify’dan kaldırdığını söyledi.

jonimitchell

“Tüm müziklerimi Spotify’dan kaldırmaya karar verdim. Sorumsuz insanlar, insanların hayatlarına mal olan yalanlar yayıyor. Bu konuda Neil Young ve küresel bilim ve tıp topluluklarıyla dayanışma içindeyim” diye konuştu.

Rogan’ın podcast programı aynı zamanda dünyanın en popüler podcast’i ve bölüm başına tahmini 11 milyondan fazla dinleniyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR