Ana SayfaalternatifNetam ve Damla Temel'in Hikaye EP'si yayınlandı

Netam ve Damla Temel’in Hikaye EP’si yayınlandı

Netam ve Damla Temel’in EP’si Hikaye, iki müzisyenin çocukluklarından beri her yaz bir araya geldikleri Kadirli’de 1 yıl ara ile kaydettikleri iki şarkıdan oluşuyor.

Anılarla dolu arka bahçelerinde ellerinde mikrofonla yakalamaya çalıştıkları sesler, Damla’nın sözleri ve sesiyle birleşiyor. Piyano ve ukulele gibi akustik enstrümanlarla besteledikleri şarkıları elektronik müzik unsurları ve aldıkları kayıtlarla birleştiren ikili hissettiklerini müzik yoluyla anlatmanın yollarını arıyor.

Elektronik, pop, progressive, ambient, experimental türlerindeki Hikaye tüm dijital platformlarda yayında!

Netam kimdir?

Netam, Utku Temel’in solo projesidir. Kalıplaşmış türler ve endüstriyel kaygılardan bağımsız kalma çabası içerisinde, sürekli evrilen ve her türlü işitsel ögeden beslenen bir müzik anlayışına sahiptir. Bu yüzden hiçbir bestesi tam olarak bitmiş değildir. 18 yaşına kadar Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan Netam, müzik hayatına 7 yaşında melodika ile başlar, 15 yaşında piyano ve sonrasında prodüksiyon ile devam eder. Mimarlık eğitimi almak için İstanbul’a taşındıktan sonra, bulunduğu coğrafyadaki çeşitli kültürlere ait müzikal ögeleri kendi müziğinde yansıtmaya çalışır. Netam, hiçbir türe ve etikete bağlanmadan, hissettiği müziği üretmeye devam etmektedir.

Damla Temel kimdir?

Adana doğumlu bir şarkı / söz yazarı olan Damla Temel, müzik hayatına İstanbul’da devam etmekte. Damla, şarkılarında fantastik ögelerle gerçek hayatı birleştirerek alternatif bir evren yaratıyor, hissettiklerini ve düşündüklerini müziğiyle dile getirebilmenin farklı yollarını bulmaya çalışıyor. Netam ile işbirliği içerisinde ürettiği “Mor Bulut” ve ardından Yabani albümü içerisinde “Toprak” ve “Okyanus ” şarkıları geçtiğimiz yıllarda Kanto Records etiketiyle yayınlandı. Damla Temel’in son yayını ise Netam ile birlikte ürettiği kısa çalar, Hikaye. Tamar Records etiketiyle yayınlanan bu EP ise Damla Temel’in bir şarkı ve söz yazarı olarak farklı disiplinleri bir araya getirdiği bir çalışma.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR