Ana SayfaHaberlerNetflix'ten 6 yeni doğa tarihi belgeseli

Netflix’ten 6 yeni doğa tarihi belgeseli

Netflix önümüzdeki dönemde yayınlanacak olan altı yeni doğa tarihi belgeselinin duyurusunu yaptı. 

Netflix dünyamızla ve doğayla ilgili kısa bir süre sonra yayına girecek ve yapım aşamasında olan 6 yeni belgeselin duyurusunu yaptı. Bunlardan bizi en çok heyecanlandıran ise sakin ve samimi ses tonuyla hikaye anlatıcılığı konusunda bir adım öne çıkan Morgan Freeman‘ın anlatıcılığını üstlendiği “Our Universe” belgeseli. Yeni belgesellerin hepsi evrenimizin kökenine kapsamlı bir bakış açısı sunarken, gezegenimizdeki yaşamın farklı yönlerine odaklanıyor olacak. Gelin bizi neler bekliyor keşfedelim.

“Our Universe” 

22 Kasım’da Netflix’te prömiyerini yapacak olan “Our Universe”, Morgan Freeman‘ın anlatıcılığını üstlendiği bir BBC Studios belgeseli. BBC’nin belgesel konusunda ne kadar başarılı olduğunu düşünürsek, ödüllü bir belgesel serisinin bizleri bekliyor olma ihtimali çok yüksek. “Our Universe”, 6 bölüm halinde izleyiciyle buluşacak.

Our Planet II” 

Ödüllü “Our Planet” belgeseli belki de gezegenimizle ilgili yapılmış en iyi belgesellerden biri. Yayın tarihi tam belli olmamakla birlikte 2023 yılında Netflix’te yayına gireceğini biliyoruz. Ve tabii ki belgeselin anlatıcısı bu alandaki efsane isimlerden David Attenborough. Belgesel 4 bölüm halinde yayınlanacak.

Life on Our Planet” 

Yine 2023 yılında yayına girecek belgesellerden biri olan “Life on Our Planet”in anlatıcısı Morgan Freeman olacak. 8 bölümden oluşan belgesel, dünyamızdaki yaşamı odağına alacak.

Our Oceans” 

2024 yılında yayına girmesi beklenen ve dünyamızdaki denizlerle okyanusları odağına alan “Our Oceans” her biri bir saat olan 5 bölümden oluşacak.

Our Living World” 

Gezegenimizin doğal iletişim ağlarının bilimsel açıklamalarını ve görüntülerini içeren “Our Living World” 4 bölüm halinde izleyiciyle buluşacak. Belgesel serisinin 2024’te yayına girmesi bekleniyor. 

Our Water World”

Dünyamızdaki denizleri odağına alan “Our Water World” ise büyük ihtimalle 2025’te Netflix’te yayına girecek. Belgesel birer saatlik 5 bölümden oluşacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR