Ana SayfaelektronikNew York'taki kulüpler Nisan başında açılıyor

New York’taki kulüpler Nisan başında açılıyor

ABD, New York’ta valilik kültür sanat ve eğlence sektörüne hayat vermek için 2 Nisan’dan itibaren yüzde 33 kapasiteyle mekanları açacak. 

The New York Times’ın haberine göre; New York valisi Andrew Cuomo’nun açıklamasına göre bu karar, gece kulüplerini de içeriyor ve yüzde 33 kapasite ile açılmalarına izin veriliyor. Bu yüzdelik sınırın kapalı mekanlardaki  karşılığı 100, açık alanlardaki karşılığı ise 200 kişilik sınır olarak uygulanacak. Eğer etkinlikten önce tüm katılımcıların koronavirüs test sonuçları negatif çıkarsa, kapalı mekanlardaki kapasite 150’ye, açık alanlardaki kapasite de 500’e çıkarılabilecek.

Elbette bu yeni dönem için sosyal mesafe kuralları geçerli veya maske kullanımı da zorunlu. Eyalet 23 Şubat’ta büyük alanlarını sınırlı kapasiteyle açmaya karar verdi.

Buna rağmen, New York’taki kulüpler, söz konusu normalleşme açıklamalarına rağmen etkinlik düzenlemek için acele etmiyor. NY’daki kulüpler sınırlı kapasite ve maske gibi zorunlulukların insanların rahatlıkla eğlenip dans edebileceği koşullarını yaratmadığını söylüyor. Bu yüzden bu karara rağmen bazı mekanlar tam kapasiteyle açılmak için tam normalleşmeyi bekliyor.

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR