Ana SayfapopNil Karaibrahimgil'den "Uyan Anne, Uyan Baba"

Nil Karaibrahimgil’den “Uyan Anne, Uyan Baba”

Pop dünyasının yıldız isimlerinden Nil Karaibrahimgil’in iklim değişikliğine dikkati çekmek için yazıp söylediği “Uyan Anne, Uyan Baba” yayınlandı. 

Nil Karaibrahimgil, Yuvam Dünya Derneği’nin başlattığı proje kapsamında, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın de yer aldığı şarkının tanıtım etkinliğindeydi.

Uyan Anne’yi 2050 yılında çocukların elma bulamayacağını duyduğum gün yazdım. ‘Bugün doyurup da, yarınımı aç bırakamazsın’ derken gözyaşlarım bütün çocuklar için akıyordu” diyen Karaibrahimgil, bu şarkının kendisi için olan öneminden şu cümlelerle bahsetti:

İklim değişikliğiyle ilgili herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğine dikkati çeken Karaibrahimgil, “Artık hepimiz yuvam dünyanın insanlarıyız ve hep beraber el ele bir şey yapmamız, beraber hareket etmemiz gerekiyor” dedi. Karaibrahimgil, şarkının klibini izlediğinde çok etkilendiğini söyleyerek, “Umarım size ve bütün annelere babalara bir uyanma çağrısı olur, bir çığlık olur. Hepimiz uyanırız ve bu iş için bir şeyler yaparız, elimizi taşın altına koyarız” diye konuştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR