Ana SayfaalternatifNilipek.'in albüm lansmanı bugün yayında

Nilipek.’in albüm lansmanı bugün yayında

Nilipek.’in üçüncü stüdyo albümü mektuplar‘ın çevrimiçi lansman konseri 30 Mayıs’ta YouTube’da yayınlanıyor. 

Pandemi sebebiyle lansmanı gerçekleşemeyen Nilipek.’in üçüncü albümü mektuplar’daki çoğu şarkı sahneye hiç taşınamadı, konser versiyonları dinleyicisiyle buluşamadı. Albümün canlı performans videolarının hayali, albümü sahneye taşıma arzusuyla birleşti; kayıt sürecinden görüntüler ve şarkıların hikayeleriyle Emre Köktaş’ın yönetmenliği ve Ali Kanıbelli’nin görüntü yönetmenliğiyle bir albüm belgeseline dönüştü.

Albümdeki şarkıların tüm yaratım ve kayıt sürecine de ev sahipliği yapan Şen Bakkal Stüdyoları’nda 29 Nisan’da kaydı gerçekleşen canlı performans için şarkılar grubun sounduna göre tekrar düzenlendi.

Video boyunca Nilipek. izleyicileri stüdyosuna, provalarına, muhabbetlerine, hatta çalışma masasına davet ediyor. Konser esnasında stüdyodaki atmosfer albümün hikayesini tüm derinliğiyle yansıtırken, yakın planlar müziğe dair tüm ifadeleri görmemizi sağlıyor.

Sabah (2015) ve Döngü (2017)’den sonra Nilipek., “en mahrem albümü” olarak tanımladığı üçüncü stüdyo albümünü 24 Nisan ve 8 Mayıs tarihlerinde yayınlamıştı.

NILIPEK BANNER

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR