Ana SayfaalternatifNilipek.'in üçüncü stüdyo albümünden ilk klip: Günebakan

Nilipek.’in üçüncü stüdyo albümünden ilk klip: Günebakan

Nilipek.’in mektuplar I ve mektuplar II olarak iki bölüm halinde yayınlanan üçüncü stüdyo albümünden ilk klip Melih Kun yönetmenliğinde Günebakan’a geldi.

Albümün hikayesinde sislerin dağıldığı, her şeyin yerli yerinde ve net görüldüğü bir ana düşen Günebakan, bu netliğin sağladığı duyguları, durumları anlamlandırabilme ve kendini özgür bırakma gücünü anlatıyor. Nilipek. ise klipte bilincinin farklı köşeleriyle karşılaşan ve birlikte yürüyen, bütünleşen bir ana karakter olarak karşımıza çıkıyor.

‘mektuplar’ Hakkında
Sabah (2015) ve Döngü (2017)’den sonra Nilipek., “en mahrem albümü” olarak tanımladığı üçüncü stüdyo albümünü 24 Nisan ve 8 Mayıs tarihlerinde yayınladı. Beşer şarkılık iki bölüm halinde yayınlanan mektuplar, birbirine bağlanan, ama birbirinden farklı iki hikayeyi, ana karakterin yazdığı mektuplar aracılığıyla anlatıyor. Toplumu, ilişkileri, birlikteliği, mahremiyeti, beklentileri, kadınlığı ve erkekliği sorgulayan, kendi kırılganlığından korkmayan bu mektuplar; yazana ve yazılana zor sorular sormaktan, kendisiyle ve karşısındakiyle yüzleşmekten korkmuyor. Müzikal olarak farklı türlere referans veren albüm de bu mektuplara, bizzat mektup kavramı gibi somut ve zamansız bir alan yaratmayı amaçlıyor; geçmişin tanıdık, nostaljik hissiyle, geçmişte olmanın tekinsizliğini yan yana tutuyor.

mektuplar I – II’nin kayıtları Şen Bakkal’da yapıldı. mektuplar I’deki tüm parçaların miksini Umut Çetin üstlenirken, mektuplar II’de Umut Çetin ve Baran Göksu üstlendi. Her iki partın ise masteringi Melograf Mastering; Christopher Leary’ye ait.

NILIPEK BANNER 2
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR