Ana SayfaalternatifNilüfer Yanya’dan mini Türkiye turnesi

Nilüfer Yanya’dan mini Türkiye turnesi

Son yıllarda hızlı bir yükseliş yakalayan Londra çıkışlı Türk asıllı yetenek Nilüfer Yanya; Analog Prodüksiyon ve GRGDN iş birliği ile düzenlenecek iki özel konser için Türkiye’ye geliyor.

Kendine özgü minimal sound’u ve özgün stili ile de beğeni toplayan Nilüfer Yanya; 1 Nisan Çarşamba akşamı “Güneşin Kadınları” serisi kapsamınada Babylon’da İstanbullu dinleyicileri; 2 Nisan Perşembe günü ise Ankara 6:45 KK sahnesinde ilk kez başkentli müzikseverler ile buluşacak.

Genç sanatçı; 2019 yılında çıkardığı “Miss Universe” albümü ile Pitchfork, Q, MOJO, BBC, NPR, Uncut, The Guardian, The Independent, Loud & Quiet, All Music, MTV, Wall Street Journal gibi birçok mecrada listelere girdi, övgüler aldı. Birçok müzik platformu tarafından yılın en iyi sanatçıları ve albümleri listelerinde kendine yer bulan Nilüfer Yanya; dünyanın en büyük festivallerinden Glastonbury’de yer aldı; bu yıl ise Coachella’da sahne alacak.

nilufer-yanya-

 

Nilüfer Yanya, kendi yaptığı üretimi, oldukça önemserken, bunu sound kalitesinden ödün vermeden gerçekleştiriyor. 23 yaşındaki sanatçı soul, jazz gibi unsurları samimi indie pop sound’uyla birleştiriyor, ancak minimalizmini koruyor. Genelde vokal yaparken, elektro gitar çalan Yanya’nın parçaları oldukça yoğun olmasına karşın aşırı kalabalık hissi vermiyor. Vokaliyse hem narin hem cüretkâr olmayı başarıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=eyNsnX0o78Q
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR