Ana SayfaalternatifNilüfer Yanya'dan yeni EP yayında: Feeling Lucky

Nilüfer Yanya’dan yeni EP yayında: Feeling Lucky

Londra çıkışlı, Türkiye asıllı genç yetenek Nilüfer Yanya, Feeling Lucky? isimli yeni EP’sini Türkiye’de GRGDN Müzik’in temsil ettiği ATO Records etiketiyle yayınladı.

Genç sanatçı, EP’de yer alan “Same Damn Luck”a, geçtiğimiz yaz Yunanistan’da sanatçının kız kardeşi Molly Daniel tarafından çekilen videoyu da dinleyicilerin beğenisine sundu.

EP’ye öncülük eden ve yapımı Brooklynli sanatçı Nick Hakim’e ait olan single “Crash” de yayınlandığı Ekim ayından bu yana büyük bir başarı yakaladı.

“Same Damn Luck”ın yapımını iseDomino Recordings sanatçısı Will Archer üstlenerek şarkıyı Yanya ile birlikte yazdı. Nilüfer Yanya “Same Damn Luck”ı şu sözlerle açıklıyor: “Bu şarkı, geçmişin asla o kadar uzakta olmadığını ve sizi rahatsız etmek için düzenli olarak geri geleceğini hatırlatan bir pop şarkısı.”

”Öngörülemezlik ve değişim fikirlerine odaklanan Feeling Lucky?‘yi, Yanya şöyle ifade ediyor: “Şarkılardan birinde konsept olarak şans teması vardı ama sonra hepsinde bu temanın olduğunu fark ettim. Bu durum, beni genel olarak şans hakkında düşündürdü ve ortaya şu çıktı: İyi ve kötü. Kontrolümüz dışındaki şeyler ve bizim kontrolümüz altında olan şeyler. İşler beklentilerimizi aştığındaveya plana uygun gitmediğinde eylemleri ve olayları iyi şans ve kötü şansa bırakıyoruz.”

İlk albümü Miss Universe‘ün, Pitchfork, Billboard, Stereogum, Consequence of Sound, The Guardian, MTV, Noisey, The Independent, Paste, Under the Radar, Dazed ve CLASH tarafından 2019’un en iyi albümlerinden biri seçilmesiyle büyük bir üne kavuşan genç sanatçı, yeni EP’siyle de aynı başarıları elde edeceğe benziyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR