Ana SayfaDünyadanNilüfer Yanya'dan yeni şarkı "midnight sun" yayında

Nilüfer Yanya’dan yeni şarkı “midnight sun” yayında

Geçtiğimiz haftalarda yeni albümü PAINLESS‘tan yayınladığı “stabilise” ile içimizi kıpır kıpır eden Londralı sanatçı, bugün de bir diğer parçasıyla bulutların üzerinde hissetmemizi sağlıyor.

“midnight sun”, ATO Records eitketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle 19 Ocak 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı.

One Direction’dan Louis Tomlinson tarafından kurulan bir gruba katılma teklifini reddedip kendi müziğini geliştirmeye odaklanan Yanya, şarkısı için şöyle bir yorum yapıyor: “Şarkı, aşağı doğru düşmenin nasıl bir his olduğunu fark edip kendini o akışa bırakmakla ilgili. Lirikal olarak ‘gece doğan güneş’ imgesini, karanlıkta size yol gösteren bir ışığı ima ettiği için gerçekten seviyorum. Kanatlar ise özgürlük ve hafiflik gibi sembolleri temsil ediyor.”

Nilüfer Yanya ilk albümü Miss Universe‘ün, Pitchfork, Billboard, Stereogum, Consequence of Sound, The Guardian, MTV, Noisey, The Independent, Paste, Under the Radar, Dazed ve CLASH tarafından 2019’un en iyi albümlerinden biri seçilmesiyle büyük bir üne kavuşmuştu.

Ebeveynleri de görsel sanatçı olan Nilüfer Yanya’nın yaratıcılığı her zaman kaderindeydi. Şimdi ise yaratıcı yolculuğunun bir sonraki aşamasına giriyor ve duygusal kırılganlığının derinliklerine doğru koşuyor. Hislerine cesurca ses verdiğini söyleyen Yanya’nın yeni albümü PAINLESS 4 Mart 2022’de yayınlanacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR