Ana SayfaDünyadanNilüfer Yanya'nın yeni albümü 4 Mart'ta geliyor

Nilüfer Yanya’nın yeni albümü 4 Mart’ta geliyor

Türk asıllı İngiliz sanatçı Nilüfer Yanya  merakla beklenen ikinci albümü PAINLESS’I duyurdu. ATO Records etiketi ve GRGDN Müzik temsilciliğiyle yayınlanacak albüm 4 Mart 2022’de müzikseverlerle buluşacak.

Albümden ilk single “stabilise” da Molly Daniel imzalı video klibi ile 9 Kasım itibariyle tüm dijital platformlarda yerini aldı.

“stabilise”, köpek dövüşlerinin, küçük apartman dairelerin ve sonsuz yüksek binaların klostrofobiyi tetikleyebileceği şehirlerin dünyeviliği ile ilgili bir şarkı. ”Çevrenizi ve bunların algınızı ne kadar etkilediğini ya da değiştirdiğini düşünüyordum. Şehrin çoğu sadece gri ve beton, kaçış yok” diyen Nilüfer Yanya şöyle ekliyor: “Birçok insan, nereden gelmiş olurlarsa olsunlar, yaşamları boyunca şehri terk etmez. Bu garip çünkü şarkının nakaratı hiçbir yere gitmemekle ilgili ve başta bunu istememiş olsam da şarkı bana bir şeyler anlatmaya çalışıyor gibiydi.” Hızlı tempolu gitar ritimleriyle bezeli yeni teklisi stabilise’da Nilüfer Yanya, “Orada hiçbir şey yok / Senin ve benim için / Hiçbir yere gitmiyorum” diyor.

İki görsel sanatçının kızı olarak, yaratıcılık her zaman Nilüfer Yanya’nın kaderindeydi. Yanya şimdi yaratıcı yolculuğunun bir sonraki aşamasına adım atıyor ve ikinci albümü PAINLESS ile duygusal kırgınlığın derinliklerine doğru koşuyor. Stoke Newington’daki bir bodrum stüdyosu ile Penzance’da yer alan Riverfish Music’te kaydedilen albüm, Miss Universe albümünün yapımcısı ve işbirlikçisi Wilma Archer, DEEK Recordings’in kurucusu Bullion, Big Thief’in yapımcısı Andrew Sarlo ve müzisyen Jazzi Bobbi ile birlikte ortaya çıkartılmış.

Yanya’nın duyulması gereken ayırt edici bir ses olarak parlamasını sağlayan çıkış albümü Miss Universe’i takip eden PAINLESS dinleyiciyi, ister yalnızlıkla başa çıkma çabası, ister ilişkide yaşanan sorunlar, ister içsel benliğimizi arama olsun, hayatın en büyük zorluklarının çoğuna eşlik eden bir rahatsızlık hissiyle oturmaya zorluyor. Yanya yeni albümü, “Duygularla ilgili bir kayıt,” olarak açıklıyor ve ekliyor: “Duygularımı kabul etmekten korkmuyorum.”

Ünlü şarkıcı 13 Kasım’da sahne alacağı Pitchfork Müzik Festivali’nde sahnelere geri dönmeye hazırlanıyor. Etkinliğin biletleri ise tamamen tükendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR